Foto: Kā laikazobs posta Rīgas tiltus
Foto: DELFI

Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti. Tā pērnā gada rudenī atzina pašvaldība, solot pievērsties šim jautājumam. Pienācis pavasaris un portāls "Delfi" devās ekspedīcijā, lai palūkotos, kāda aina īsti atklājas patiltēs, kuras ikdienas gājēja acīm bieži arī paliek nemanāmas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālam "Delfi" norādīja Rīgas domes Satiksmes departamentā, provizoriski šīs vasaras beigās ir plānots pabeigt Augusta Deglava pārvadu. Savukārt Brasas pārvada būvniecības termiņi tiks precizēti, ņemot vērā pašlaik notiekošo projekta izmaiņu izstrādi un saskaņošanu.

Satiksmes departaments reizi piecos gados veic tiltu un satiksmes pārvadu inspekcijas. Šogad to plānots veikt 11 objektiem laika posmā no jūlija līdz decembrim. Inspekcijās tiek pārbaudīta nestspēja un drošība, sniegtas rekomendācijas par defektu novēršanas termiņiem un par nepieciešamību izstrādāt objektu atjaunošanas vai pārbūves būvprojektu.

Dažos no objektiem stāvoklis ir atzīts par neapmierinošu un tiek plānoti projektēšanas darbi. Piemēram, pamatojoties uz inspekciju rekomendācijām, plānots izstrādāt tilta pār Mārupīti Kārļa Ulmaņa gatvē, tilta pār pilsētas kanālu Krišjāņa Barona ielā, satiksmes pārvada pār tramvaja sliedēm Lāčplēša ielā, Vanšu tilta, Jorģa Zemitāna tilta, satiksmes pārvada pār dzelzceļu Gustava Zemgala gatvē un Gaisa tilta atjaunošanas būvprojektus un plānot uzsākt būvdarbus.

Papildus jau esošajiem būvdarbiem, kas tiek veikti Deglava un Brasas pārvados, Skultes pārvada būvniecība Sarkandaugavā, Salu tilta kompleksa 2. kārtas būvniecība un seguma atjaunošana, šogad plānots uzsākt satiksmes pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā pārbūvi, kuru varētu pabeigt 2022. gadā.

Tāpat maija vidū būvdarbus paredzēts uzsākt Austrumu maģistrāles posmā no Staiceles līdz Ieriķu ielai. Paralēli turpinās iepirkuma procedūra Austrumu maģistrāles posma izbūvei no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai.

Šogad ir paredzēts uzsākt arī Vanšu tilta, J. Zemitāna tilta, G. Zemgala ielas pārvada un Gaisa tilta atjaunošanu. Tos ir paredzēts atjaunot līdz 2025. gada būvniecības sezonas beigām.

Jau vēstīts, ka Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir Brasas tilts, Deglava tilts, Vanšu tilts, kā arī divi tilti pāri dzelzceļam - pie Zemitāna stacijas un Gustava Zemgala gatvē.

Pieci tilti ir neapmierinošā stāvoklī, bet tikai uz diviem no tiem bija ieplānoti remontdarbi, tāpēc Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti pērn uzdeva Satiksmes departamentam izstrādāt rīcības plānu visu neapmierinošā stāvoklī esošo tiltu uzlabošanai.

Jau ziņots, ka Rīgas ielu pārbūvei šogad paredzēti 11,5 miljoni eiro.

Rīgā kopumā ir 139 tilti, pārvadi un tuneļi.

.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vanšu tilts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form