Foto: Militārajās mācībās atrod lielu daudzumu sprādzienbīstamu priekšmetu
Foto: Latvijas armija

Laikā no 17. līdz 30. septembrim starptautiskajās militārajās mācībās "Detonators 2018" Cekulē šo mācību dalībnieki atrada un neitralizēja 3071 sprādzienbīstamu priekšmetu un 985 kilogramus vieglās strēlnieku munīcijas, portāls "Delfi" uzzināja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā.

Mācību mērķis bija meklēt un neitralizēt nesprāgušo munīciju, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību neitralizēšanas taktikā un procedūrās.

Mācības organizēja Zemessardzes 54. Inženiertehniskais bataljons un tajās piedalījās vairāk nekā 170 karavīru no Albānijas, ASV, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Luksemburgas, Polijas un Vācijas bruņotajiem spēkiem.

Starptautisko militāro mācību "Detonators 2018" laikā tika veikta bijušo munīcijas noliktavu teritoriju Cekulē attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem.

Pagājušajā gadā starptautisko militāro mācību "Detonators 2017" laikā atrada un neitralizēja 1070 sprādzienbīstamos priekšmetus.

Cekules munīciju noliktava tika izmantota militārām vajadzībām laikā no 1920. līdz 1995. gadam.

Liels skaits munīcijas vienību tika izmētāts apkārtnē Otrā Pasaules kara laikā, kad PSRS armijas partizāni uzspridzināja šīs noliktavas. Šobrīd 240 hektāru lielā teritorija joprojām ir viens no lielākajiem ar nesprāgušo munīciju piesārņotajiem objektiem Latvijā.

Kopš 1994. gada notiek teritorijas virsmas attīrīšana no nesprāgušās munīcijas un ik gadu nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti atrod un neitralizē vairākus simtus sprādzienbīstamu priekšmetu.

Tags

Aizsardzības ministrija ASV Beļģija Dānija Igaunija Lietuva Luksemburga Polija Prese Zemessardze

Comment Form