Foto: No Ķīnas atved 230 tonnas smagu turbīnu Rīgas HES
Foto: Publicitātes attēli

Otrdien, 29.novembrī, SIA "Rīgas Centrālais termināls" piestātnē tika izkrauts ģenerālo kravu kuģis "Mihails Lomonosovs", kas bija atvedis jaunu turbīnu Rīgas hidroelektrostacijai (HES). Turbīna tranzītā caur Antverpeni tika piegādāta no Ķīnas, portāls "Delfi" uzzināja kompānijā "Greencarrier", kas nodarbojās ar kravas atmuitošanu.

Pašas turbīnas svars ir 147 tonnas, bet kopējais iekārtas svars ar lāpstiņām sasniedz 229 787 kilogramus.

2015.gadā "Latvenergo" noslēdza 107,2 miljonu ASV dolāru vērtu līgumu ar "Alstom" par sešu "Kaplan" iekārtu atjaunošanu Rīgas HES, kuras kopējā jauda ir 402 MW.

Kompānija "Alstom" informējusi, ka līgumā panāktā vienošanās paredz katras 69 MW iekārtas renovāciju, jaunas kontroles sistēmas uzstādīšanu un papildus iekārtu uzstādīšanu, kas palielinās Rīgas HES jaudu par vismaz 20GWh, kad projekts būs pabeigts 2020.gadā.

Rīgas HES ir viens no trim lielākajiem hidroelektrostaciju projektiem, kas kopā ar Pļaviņu HES (868,5MW) un Ķeguma HES (257MW) nodrošina aptuveni pusi no Latvijai nepieciešamās elektroenerģijas.

Rīgas HES atrodas uz Daugavas upes un tās celtniecība tika pabeigta 1975.gadā.

Tags

Ķeguma HES Latvenergo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form