Foto: Par 5,96 miljoniem eiro modernizēti Silenes un Pāternieku robežpunkti
Foto: Publicitātes foto

Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) par teju 6 miljoniem eiro pabeiguši robežšķērsošanas vietu "Pāternieki" un "Silene" 1. posma modernizācijas un papildu pielāgošanas darbus, kas nodrošina mūsdienām atbilstošas un vienotas infrastruktūras izveidi Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, portālam "Delfi" norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Šie projekti noslēdz 1. posma darbus Latvijas–Baltkrievijas robežpunktu modernizācijas projektā, kura mērķis ir ieviest jaunu pieeju robežu un muitas kontrolei, padarot pārbaudes efektīvākas un ātrākas.

"Tas pozitīvi ietekmēs robežšķērsošanas vietu caurlaidības spēju un paaugstinās Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas drošības līmeni. Projekta realizācijas gaitā ir pārbūvētas teritorijas, paplašināts pārbaudes joslu skaits, uzstādīti elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi, paplašināts stāvlaukums kravas auto vajadzībām, kā arī nomainīts ēku jumta segums, atjaunotas fasādes un veikti citi darbi. Pēc papildu finansējuma piešķiršanas kopējie RŠV "Pāternieki" un "Silene" attīstības 1. posma būvniecības izdevumi ir 5,96 miljoni eiro," pauž VNĪ.

Silenes robežpunkta modernizāciju veica personu apvienība "BA".

Projekta gaitā ir paplašināta administratīvā ēka, pārbūvēta teritorija, demontēti līdzšinējie kontroles paviljoni un uzstādīti četri jauni paviljoni. Dienestu vajadzībām ir pielāgoti kontroles paviljoni un administratīvās ēkas piebūve – pasažieru kontroles termināls.

Tuvākajā laikā plānota dienestu pārcelšanās uz jaunajām telpām.

Savukārt robežpunkta "Pāternieki" modernizāciju veica pilnsabiedrība "MMG". Projekta gaitā tika paplašināta administratīvā ēka, pārbūvēta teritorija, demontēti līdzšinējie kontroles paviljoni un uzstādīti trīs jauni paviljoni. Kontroles paviljoni un administratīvās ēkas piebūve – pasažieru bagāžas kontroles termināls – pielāgoti dienestu vajadzībām. Tuvākajā laikā plānota dienestu pārcelšanās uz jaunajām telpām, norāda VNĪ pārstāvis.

Kopumā VNĪ vadībā īstenoto robežšķērsošanas vietu modernizācijā šobrīd tiek ieguldīti aptuveni 72,9 miljoni eiro.

Pēc plānoto darbu pabeigšanas, līdz 2023. gada beigām, robežkontroles punktos strādājošajiem būs nodrošināti ērti un mūsdienīgi darba apstākļi, uzlabota robežkontrolei un muitas kontrolei nepieciešamā infrastruktūra, padarot robežu šķērsošanu efektīvāku un ātrāku.

Tuvākā mēneša laikā tiks pabeigti arī "Terehovas" 1. modernizācijas posma darbi. Savukārt robežšķērsošanas vietā "Grebņeva" ir pabeigti projektēšanas darbi un tuvākajā laikā tiks uzsākta paviljonu būvniecība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts nekustamie īpašumi Valsts robežsardze Eiropas Savienība Terehova
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form