Foto: Rīgas pils tornī uzplīvo Latvijas, Ukrainas un ES karogi
Foto: LETA

Pirmdienas rītā Rīgas pils Svētā Gara tornī par godu Eiropas dienai, kas šogad Latvijā ir arī Ukrainas kara upuru piemiņas diena, svinīgā ceremonijā tika pacelti Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) karogi, kā arī pusmastā tika pacelts Latvijas Republikas karogs, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinīgajā ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Egils Levits, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, uzsverot Ukrainas piederību Eiropai un kopīgās Eiropas vērtības.

Levits atgādināja, ka šajā dienā jau 18 gadu Latvijā atzīmējam Eiropas dienu. ES ir dibināta pēc kara, un viens no tās mērķiem bija panākt to, lai Eiropā nekad vairs nebūtu karš, lai valstis, kas savā starpā bija karojušas, draudzīgi kopā celtu jauno Eiropu.

"Šis apsolījums darbojās ilgi, bet mēs redzam, ka tagad šis solījums ir pārkāpts, un mums kā ES ir jābūt Ukrainas pusē, kas ir agresijas upuris, un jāatbalsta Ukraina visos veidos. Tādēļ šodien Rīgas pils Svētā Gara tornī mastā uzvilksim arī Ukrainas karogu," viņš teica.

Pēc Levita sacītā, ES ir pasaules spēcīgākā politiskā un ekonomiskā savienība, un "mēs esam tās dalībvalsts un līdzi veidojam kopējo Eiropu kā politisku telpu, kā tiesību telpu, kā ekonomisku telpu".

"Es aicinu šodien visus apzināties savu līdzatbildību par to, ka mēs, veidojot savu Latviju, vienlaikus veidojam arī Eiropu. Mēs gribam dzīvot tādā Eiropā, kas ir brīva, demokrātiska, tiesiska, attīstīta. Tas ir mūsu pašu rokās. Lai dzīvo Eiropa," viņš uzsvēra.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Miščenk o sacīja, ka šodien jau ir 75. diena, kad Ukrainas tauta cīnās ar Krievijas agresiju.

"Eiropas centrā asiņains Krievijas diktators nolēma atkārtot padomju vēsturi, bet Ukrainas tauta lēma par labu Eiropas vērtībām un nākotnei, un par šīm tiesībām Ukrainas tauta tagad maksā ar savām asinīm. Eiropas Komisijas augsta ranga ierēdņu klātbūtnē es vēlos apliecināt, ka mēs nekad nenovirzīsimies no šī ceļa," sacīja vēstnieks.

"Krievijas marodieru, nogalinātāju un izvarotāju armija tagad nogalina mūsu bērnus, vecos ļaudis un sievietes, lai piespiestu mūs lemt par labu Krievijai. Bet tas nekad nenotiks, jo kopā ar mums ir Latvija, ES un visa civilizētā pasaule," viņš teica. Tāpat vēstnieks atzīmēja, ka pateicas Latvijai un tās tautai par palīdzību visos līmeņos – "par militāru, par humānu un par emocionālu un garīgu atbalstu. Esmu pārliecināts, ka Ukraina uzvarēs un Ukraina būs ES, un mēs pieveiksim Putina režīmu. Slava Ukrainai un pateicamies Latvijai".

Dombrovskis savā uzrunā apsveica visus Eiropas dienā, sakot, ka apsveic ar to, ka esam ES, varam baudīt tās priekšrocības, varam pieņemt lēmumus par tās nākotni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Gada garumā ir notikušas diskusijas ar ES pilsoņiem par to, kādai ir jābūt ES nākotnei. Pilsoņi ir skaidri pateikuši, ka viņi vēlas ES aktīvāku un vienotāku rīcību. Par to pagājušajā nedēļā notika noslēguma diskusija Eiropas Parlamentā Strasbūrā, kur pilsoņi diskutēja ar ES līderiem," teica Dombrovskis.

"Eiropa ir parādījusi, ka spēj ātri un vienoti rīkoties krīzē. Tā tas arī ir šobrīd, kad Krievija uzbrūk Ukrainai un līdz ar to visai demokrātiskajai pasaulei. Eiropa un starptautiskā sabiedrība ir stingri nostājusies Ukrainas pusē, sniedzot Ukrainai nepieciešamo atbalstu un vēršoties pret agresoru Krieviju," viņš sacīja.

Dombrovskis arī atgādināja, ka šodien Eiropas diena Latvijā ir arī piemiņas diena Ukrainas cietušajiem un bojāgājušajiem.

Eiropa sniedz Ukrainai politisku, humānu, finansiālu un pirmo reizi vēsturē arī militāru atbalstu. Esam stingri vērsušies ar sankcijām pret Krieviju, to izolējuši politiski un ekonomiski.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Egils Levits Eiropas Komisija Eiropas Savienība Krievija Rīgas pils Ukraina Valdis Dombrovskis Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form