Foto: Sāk trīs miljonus eiro vērto Čaka ielas remontu
Foto: LETA

Rīgas domes Satiksmes departamentā portāls "Delfi" iepriekš uzzināja, ka remontdarbi tiks organizēti divos posmos. Šajā būvniecības sezonā ielai visā garumā pilnībā tiks atjaunots brauktuves asfaltbetona segums, kas savu mūžu nokalpojis un ir sliktā tehniskā stāvoklī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Arī ietvēm pilnībā tiks nomainīts segums, ieklājot dažādu krāsu bruģakmeni. Tādējādi padarot ielu pievilcīgāku un, kas kalpos, kā ielas dizaina elements.

Savukārt otrajā posmā, nākamajā būvniecības sezonā, veiks ielas labiekārtošanu visā tās garumā. Ielā tiks iestādīti koki, labiekārtota ar velostatīviem, soliņiem, puķu kastēm, padarot ielu daudz pievilcīgāku un pieejamāku.

Būvdarbi tiks uzsākti Aleksandra Čaka un Marijas ielas kreisajā pusē virzienā no centra. Ielas remontdarbu laikā gājējiem, velobraucējiem un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Vispirms tiks uzsākta ietves apmaļu demontāža un jaunu uzstādīšana ielas kreisajā pusē virzienā no centra. Remontdarbu laikā gājēju ietve tiks sašaurināta.

Arī autovadītājiem jārēķinās ar neērtībām, jo remontdarbu laikā, virzienā no centra, būs brauktuves sašaurinājums un satiksme tiks organizēta tikai pa vienu joslu.

Ietvju seguma nomaiņas laikā gājējiem tiks nodrošināta pārvietošanās uz brauktuves pa pagaidu tuneli, kurš būs nodalīts no abām pusēm ar barjerām.

Satiksmes departamenta speciālisti norādījuši, ka remontdarbu laikā satiksmes dalībnieki un vietējie iedzīvotāji var saskarties ar satiksmes apgrūtinājumiem un ierobežojumiem.

Departaments aicina ar izpratni izturēties pret ieviestajiem ierobežojumiem un ievērot satiksmes organizācijas kārtību, kā arī laicīgi plānot savu ikdienas maršrutu, rēķinoties ar satiksmes ierobežojumiem, un, ja tas iespējams, izvēloties citu ikdienas maršrutu.

Pēc Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) datiem, Rīgas domes Satiksmes departamenta izsludinātajā konkursā par seguma atjaunošanu Marijas ielā un Aleksandra Čaka ielas posmā no Merķeļa ielas līdz Pērnavas ielai bija saņemti trīs piedāvājumi, no kuriem AS "A.C.B." piedāvājums atzīts par izdevīgāko. Kopējā paredzamā līgumcena ir 3 717 397 eiro.

Jau vēstīts, ka Rīgā paredzēti vairāku ielu remonti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Satiksme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form