Foto: Veicot parka labiekārtošanu, Rēzeknē uzieti masu apbedījumi
Foto: Vladimirs Nikonovs

Rēzeknē, veicot Ziemeļu rajona parka teritorijas labiekārtošanas darbus, atrasti cilvēku kaulu fragmenti, rakstīts Rēzeknes pašvaldības mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiklīdz būvnieki atrada apbedījumus, konkrētais tranšejas kabeļa ieklāšanai paredzētais posms tika norobežots, un jau trešdien visa informācija tika nodota Brāļu kapu komitejai, raksta pašvaldības portāls. Ceturtdien pilsētas vadība pieņēma lēmumu piesaistīt profesionālas meklēšanas vienības, lai būvdarbu norises vietās izņemtu no zemes mirstīgās atliekas.

Sestdien Rēzeknē ieradās kritušo karavīru meklēšanas vienība "Leģenda", kas uzreiz sāka darbu. Šajā posmā meklētājiem precīzāk jānosaka masu apbedījumu (grāvju) platība un jāizņem no zemes jau atrastie skeletu fragmenti. Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par turpmāko darbu apjomiem.

Kritušo karavīru meklēšanas vienības "Leģenda" vadītājs Tālis Ešmits, analizējot atradumus, Latvijas Radio stāstīja, ka pagaidām ir atrastas 46 cilvēku mirstīgās atliekas, bet, rēķinot viena kapa garumu un cilvēku kaulu biezumu, tur varētu būt "simti un simti cilvēku".

Informācija Rēzeknes pašvaldības mājaslapā liecina, ka šī nav pirmā reize, kad parkā ir atrastas mirstīgās atliekas. "Pirmie šāda veida atradumi tika atklāti pagājušā gada oktobrī, bet šajā gadījumā runa tiešām ir par masu apbedījumiem bijušās padomju karagūstekņu nometnes teritorijā," rakstīts pašvaldības lapā.

Tāpat pašvaldības portālā norādīts, ka meklēšanas darbu laikā izraktie cilvēku kauli tiek likti speciālos maisos, kuri tiks uzglabāti tam speciāli atvēlētā vietā pašvaldības uzņēmuma "Rēzeknes namsaimnieks" teritorijā. Nākotnē tie tiks pārapbedīti Miera ielas kapos.

Pašvaldībā arī atgādina, ka 1960. gadu vidū, būvējot dzīvojamo rajonu tagadējās Atmodas ielas apkārtnē, jau tika atrastas padomju karagūstekņu nometnes gūstekņu mirstīgās atliekas. Arī tās daļēji tika pārapbedītas Miera ielas kapos.

Apbedījumu vieta, kur veikti izrakumi, pagaidām ir norobežota, bet pārējā parka teritorijā rekonstrukcija turpinās.

Šajā teritorijā agrāk atradās gan padomju karavīru, gan vēlāk arī vācu karagūstekņu nometnes.

Šī parka teritorijas labiekārtošana notiek jau vairākus gadus, un pašlaik tur tiek realizēts viens no pārrobežu sadarbības projektiem. Parka labiekārtošanas projektā ir paredzēta apzaļumošana, celiņu izveidošana, bērnu laukums, zaļie labirinti.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rēzekne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form