Foto: Vērienīgās mācībās izspēlē ārkārtas situāciju Rīgas lidostā
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskajā lidostā "Rīga" trešdien, 28. novembrī, notika vērienīgas ārkārtas situāciju mācības, kurās tika imitēta divu gaisa kuģu sadursme ar cietušajiem, portālu "Delfi" informēja VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācībās bija iesaistīti 190 statisti – Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti un Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Rīgas P.Stradiņa Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas studenti. Mācību ietvaros tika izspēlēta ne tikai operatīvo dienestu rīcība, veicot glābšanas darbus negadījuma vietā lidlaukā, bet arī incidentā iesaistīto pasažieru aprūpe lidostas terminālī, kā arī darbs ar "cietušo" un "bojāgājušo" pasažieru piederīgajiem un sagaidītājiem.

"Ārkārtas situāciju mācības ir ļoti būtiskas, lai nodrošinātu visu iesaistīto pušu gatavību reaģēt uz krīzes situāciju, ja tāda patiešām notiktu. Mācības ļauj pārbaudīt apziņošanas sistēmas, sadarbības mehānismus, dod pieredzi un zināšanas iesaistītajam personālam, kā arī ļauj identificēt posmus, kuros vēl nepieciešami uzlabojumi," norāda lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

"Ar gandarījumu varu atzīt, ka mācības noritēja veiksmīgi un apliecināja lidostas un valsts atbildīgo dienestu gatavību reaģēt nopietnā ārkārtas situācijā lidostā, tomēr mācībās gūtā pieredze tiks nopietni analizēta, lai strādātu pie sadarbības mehānismu pilnveidošanas," uzsver lidostas vadītāja.

Lidostas darbība mācību laikā netika traucēta un visi lidojumi notika pēc saraksta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

airBaltic Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Rīga Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Valsts policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form