Fotoreportāža: Rīgas pils Priekšpils restaurācija rit uz priekšu
Foto: LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" pārstāvji un celtnieki - būvniecības kompāniju "Re&Re" un "Skonto Būve" izveidotās pilnsabiedrības "SBRE" pārstāvji trešdien iepazīstināja ar Rīgas pils Priekšpils remonta norisi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš rekonstrukcijas uzsākšanas pērn decembrī Rīgas pils Priekšpilī pabeigti demontāžas darbi – demontētas starpsienas, griesti, grīdas un inženierkomunikācijas. Turpinās pāļu pastiprināšanas darbi un pāļu izbūve.

Tāpat tiek turpināta pārseguma, aiļu pārsedžu un jumta konstrukciju pastiprināšana, kā arī jaunu konstrukciju izbūve. Joprojām notiek Rīgas pils Baltās zāles jumta pastiprināšanas darbi. Savukārt Svētku zālē, kur agrāk avārijas stāvokļa dēļ netika ielaisti apmeklētāji, pašlaik tiek pabeigti grīdas pārseguma pastiprināšanas darbi.


Saskaņā ar darba grafiku turpinās arī gada nogalē iesāktie darbi pie logu un durvju restaurācijas, kā arī mēbeļu un lustru restaurācijas darbi. Ir uzsākti fasādes restaurācijas darbi pils iekšpagalmā, kas tiks turpināti visu vasaras sezonu. Tāpat turpinās arī apjomīgi jauno inženiertīklu izbūve darbi.

Vienlaikus ar restaurācijas un pamatu izbūvi Priekšpilī notiek arheoloģiskie izrakumi.

Patlaban Rīgas pils rekonstrukcijas - restaurācijas darbos katru dienu iesaistīti vairāk nekā 150 savas jomas profesionāļi.

Rīgas pils rekonstrukcijas un restaurācijas 1.kārta pašlaik ir viens no lielākajiem investīciju projektiem, kuru pasūtītājs, organizētājs un finanšu resursu piesaistītājs ir VAS "Valsts nekustamie īpašumi". Rekonstrukcijas un restaurācijas darbi tika uzsākti 2012.gada oktobrī, un tos plānots pabeigt divarpus gadu laikā. Kopējās darbu izmaksas ir aptuveni 21,78 miljoni latu. Rīgas pils Priekšpils daļas telpu kopējā platība - 9338,56 kvadrātmetri. Pēc rekonstrukcijas un restaurācijas pabeigšanas tā pilnībā tiks nodota Valsts prezidenta kancelejas vajadzībām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas pils Skonto Būve Valsts prezidenta kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form