Francijas prezidents ierodas Latvijā: Rīgā ierobežos satiksmi
Foto: AP/Scanpix

Saistībā ar Francijas prezidenta Emanuela Makrona un viņa kundzes Brižitas Makronas, kā arī pavadošās delegācijas oficiālo vizīti Latvijā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana otrdien, 29. septembrī no pulksten 7 līdz 19.30 Pils laukumā, Pils ielā, posmā no Poļu gātes līdz Pils laukumam un Mazajā Pils ielā, posmā no Daugavas gātes līdz Pils laukumam, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat 29. septembrī būs aizliegts apstāties un stāvēt no pulksten 12 līdz 23 un 30. septembrī no pulksten 7 līdz 13.30 Teātra ielas abās pusēs, posmā no Aspazijas bulvāra līdz Vaļņu ielai.

Ierobežojumi noteikti 30. septembrī no pulksten 7 līdz 11.30 Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra labajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Smilšu ielu, Aspazijas bulvāra kreisajā pusē, 50 metru garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Vaļņu ielu un Brīvības laukumā.

Savukārt 30. septembrī no pulksten 7 līdz pulksten 11 apstāties un stāvēt liegts Brīvības bulvāra labajā pusē, posmā no Baumaņa skvēra līdz Elizabetes ielai. Tāpat no pulksten 8 līdz 11.15 Raiņa bulvāra kreisajā pusē, posmā no Reimersa ielas līdz Brīvības bulvārim, no pulksten 6 līdz 11 pie ēkas Jāņa Rozentāla laukumā 1 un no pulksten 11.30 līdz 12 Rātslaukumā.

Pašvaldībā vērš uzmanību, ka 29. septembrī no pulksten 18 līdz 22.15 tiks ierobežota vai nepieciešamības gadījumā īslaicīgi slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju, elektroskūteru, velosipēdu un velorikšu kustība:

  • Pils laukuma un Muitas ielas krustojumā;
  • Pils laukuma un Torņa ielas krustojumā (pie Latvijas Bankas);
  • Pils laukuma un Citadeles ielas krustojumā;
  • Pils laukumā;
  • Poļu gātes un Pils ielas krustojumā.

Trešdien, 30. septembrī, tiks ierobežota vai nepieciešamības gadījumā īslaicīgi slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju, elektroskūteru, velosipēdu un velorikšu kustība:

  • Krišjāņa Valdemāra ielā, posmā no Kalpaka bulvāra līdz Elizabetes ielai;
  • pie ēkas Brīvības bulvārī 36;
  • pie ēkas Raiņa bulvārī 7;
  • pie ēkas Mūkusalas ielā 3;
  • Brīvības laukumā.

Sabiedriskā transporta satiksme un gājēju kustība pie delegācijas pārstāvju apmeklējamiem objektiem tiks regulēta atbilstoši nepieciešamībai.

Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju 30. septembrī no plkst. 9 līdz 11.30 kontrolēs un nepieciešamības gadījumā aizliegs kuģošanas līdzekļu satiksmi Pilsētas kanāla posmā no Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas gājēju tilta līdz gājēju tiltam pie Bastejkalna.

Jau vēstīts, ka šonedēļ plānotā Makrona vizīte būs pirmā Francijas prezidenta vizīte Latvijā divpusējā formātā kopš prezidenta Žaka Širaka oficiālā apmeklējuma 2001. gadā.

Tikmēr Valsts prezidenta kanceleja ciešā sadarbībā ar Francijas pusi iepriekš strādāja pie "protokola burbuļa" izveidošanas, kas darbosies Francijas prezidenta vizītes laikā, preses konferencē žurnālistiem iepriekš sacīja kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Teikmanis pavēstīja, ka "protokola burbulis" paredz, ka, piemēram, nebūs sarokošanās, būs jāvalkā maskas, dokumentus parakstīs katrs ar savu pildspalvu un delegācijas pārvietosies nošķirti.

Kā iepriekš informēja Valsts prezidenta kancelejā, "Latvijas un Francijas divpusējās attiecības jau vēsturiski ir ļoti ciešas un draudzīgas. Francija ir bijusi Latvijas sabiedrotais pirms 100 gadiem Neatkarības karā, Francija atzina Latvijas de iure 1921. gadā, un Francija mūsdienās NATO ietvaros ir daudz ieguldījusi Baltijas reģiona drošībā, tāpēc divpusējo attiecību un dialoga stiprināšana starp Latviju un Franciju ir ļoti nozīmīga," uzsver Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Teikmanis.

Valsts prezidents Egils Levits ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu pārrunās reģiona drošības jautājumus, tai skaitā attiecības ar Krieviju un Baltkrieviju, runās par Eiropas Savienības nākotni un Eiropas Zaļo kursu, tāpat tiks diskutēts par demokrātijas attīstību un sabiedrības iesaisti demokrātijas procesos. Plānots pārrunāt arī izaicinājumus dialogā ar sabiedrību, ko rada dezinformācija un sociālo mediju ietekmes nostiprināšanās, kā arī pievērsties jautājumiem par digitālo transformāciju.

Vizītes pirmajā dienā, 29. septembrī, paredzēta oficiālā Francijas prezidenta un viņa kundzes sagaidīšanas ceremonija laukumā pie Rīgas pils, Levita un Makrona paziņojums presei un abu valstu delegāciju sarunas.

Vizītes otrajā dienā, 30. septembrī, plānota Francijas prezidenta tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un abu amatpersonu preses konference.

Pēc tam Francijas prezidents apmeklēs Latvijas Okupācijas muzeju, kam sekos svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Makrons arī dosies pastaigā pa Vecrīgu, pēc tam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā paredzēta apaļā galda diskusija par demokrātiju digitālajā laikmetā. Diskusijā piedalīsies Levits, Makrons, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore un sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica, domnīcas "Sabiedriskās politikas centrs Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka un Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše.

Savukārt vizītes noslēgumā Francijas prezidents ar kundzi dāvinās grāmatu Tautas grāmatu plauktam.

Lai nodrošinātu augsta riska Covid-19 infekcijas skartu ārvalstu amatpersonu vizīšu norisi Latvijā, Valsts prezidenta kanceleja izstrādājusi epidemioloģiskās drošības protokolu.

Saskaņā ar to vizītes laikā gan viesu, gan Latvijas delegācija, vizītes norisē iesaistītās personas, tai skaitā mediju pārstāvji valkā mutes un deguna aizsegu, ievēro drošu distancēšanos, atsakās no sarokošanās un nelieto koplietošanas priekšmetus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Andris Teikmanis Emanuels Makrons Latvijas Banka Militārā policija Valsts prezidenta kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form