Gada laikā ES konstatētas 163 veselībai bīstamas preces, tostarp divas Latvijā
Foto: DELFI

Kopš pagājušā gada decembra Eiropas Savienībā (ES) reģistrētas 163 veselībai bīstamas preces, kas ir par 46 mazāk nekā 2018. gadā, liecina Veselības inspekcijas (VI) apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielākajai daļai preču noteikts ķīmiskais risks, jo materiālā pārsniegts dažādu vielu pieļaujamais daudzums, vai arī tajās konstatētas neatļautas vielas. Daļā preču konstatēts arī mikrobioloģisks piesārņojums vai neatbilstošs iepakojums. Ir arī tādas preces, kuras sarakstā iekļautas, jo produktam konstatēta neatbilstoša ķīmiska maisījuma klasifikācija un nekorekta informācija par produkta bīstamību marķējumā.

Latvija aizvadītā gada laikā ziņojusi par pieciem produktiem saistībā ar to bīstamību patērētājiem. Piemēram, pēc Latvijas ziņojuma kāds Polijā ražots vannas līdzeklis aizliegts, jo tā iepakojums atgādina kēksiņu. Savukārt divos gadījumos Latvijas iestādes ziņojušas par Latvijā ražotiem e-cigarešu šķidrumiem, kuri saturējuši neatļautu daudzumu nikotīna.

Veselībai bīstamo preču sarakstā iekļautas arī 46 ASV ražotas preces. Lielākā daļa šo produktu bijuši tetovēšanas pigmenti vai tintes, bet aizliegts arī kāds vannas līdzeklis, ādas kopšanas līdzeklis un citas preces.

Tāpat aizliegto preču sarakstā ievietotas 23 Ķīnas ražojumi, piemēram, aerosoli, kosmētika un dažādas līmes.

Vēl 15 sarakstā iekļautās preces tapušas Lielbritānijā, 11 Polijā un sešas Krievijā. Sarakstā atrodami arī Francijas, Brazīlijas, Indijas, Itālijas, Vācijas, Lietuvas un citu valstu ražojumi.

Minētais saraksts tiek pastāvīgi papildināts, pateicoties informācijas ātrās apmaiņas sistēmai "RAPEX", kura nodrošina informācijas apmaiņu starp ES valstīm sakarā ar bīstamām precēm, kas konstatētas ES tirgū. Sistēmā gan netiek ziņots par ēdieniem, medikamentiem un medicīnas ierīcēm, jo tam paredzēti citi informācijas apmaiņas mehānismi.

VI uzsver, ka veic visas nepieciešamās darbības, lai nepieļautu bīstamu preču nonākšanu Latvijas tirgū.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form