Gaisā paceļ divus strādniekus – būvfirma 'Velve' izmeklē starpgadījumu Strēlnieku ielā
Foto: LETA

Rīga, 27.nov., LETA. Būvfirma "Velve" izmeklē pagājušajā nedēļā notikušu starpgadījumu būvobjektā Strēlnieku ielā, Rīgā, aģentūrai LETA norādīja "Velves" pārstāve Ieva Šaripo.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa skaidroja, ka piektdien, 22. novembrī, "Velves" apakšuzņēmējam veicot darbus objektā Strēlnieku ielā, divi darbinieki uzstādīja veidņu sijas ēkas ceturtajā stāvā. Darbu izpildes laikā, pārtrūkstot rācijas sakariem ar celtņa operatoru, līdz ar sijas pacelšanu gaisā tika pacelti arī pie tās piestropētie darbu veicēji, kuri savas pretkritiena sistēmas bija piestiprinājuši pie celtņa pacelšanas ķēdēm.

"Celtņa operatoram, kurš atradās celtņa kabīnē otrā ēkas pusē, pamanot notikušo, darbinieki nekavējoties tika nogādāti atpakaļ drošībā uz ēkas ceturtā stāva pārseguma. Ņemot vērā, ka darbinieki darbu izpildes laikā lietoja atbilstošu drošības un pretkrišanas aprīkojumu, starpgadījuma rezultātā neviens nav cietis," norādīja Šaripo.

Viņa piebilda, ka precīzi notikušā apstākļi un iemesli joprojām tiek izmeklēti atbilstoši Latvijas likumdošanai un uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumiem, tomēr jau šobrīd var teikt, ka šis atgadījums lielā mērā noticis darbinieku neuzmanības dēļ.

Savukārt Valsts darba inspekcijā (VDI) informēja, ka inspekcija jau iepriekš rosinājusi būvdarbu apturēšanu konkrētajā objektā, jo darbs augstumā netika organizēts droši.

Inspekcijas pārstāve Linda Matisāne informēja, ka, pamanot publikāciju sociālajos tīklos, kurā redzams, kā divi cilvēki karājas gaisā, piestiprināti pie celtņa, VDI inspektori devās objektu apsekot atkārtoti un noskaidroja, ka video uzņemts pagājušajā piektdienā. Šīs inspekcijas laikā objektā būtiski pārkāpumi, kas varētu apdraudēt nodarbināto veselību un dzīvību, netika konstatēti. Inspekcija pieļauj, ka darba devējam kopš piektdienas ir bijis pietiekami daudz laika, lai būtiski uzlabotu situāciju darba drošības jomā.

Tomēr VDI pārstāve uzsvēra, ka jebkurā gadījumā darbinieku atrašanās video redzamajā stāvoklī ir nepieņemama, jo kritiena apturēšana vai darbinieku drošināšana ar celtni ir nepieņemama un bīstama.

Tikmēr sociālajos tīklos lietotāji dalījušies ar video, kurā iemūžināts notikušais.


Būvniecības uzņēmums "Velve" pagājušajā gadā strādāja ar 58,488 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% mazāk nekā 2017. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 3,3 reizes un bija 467 898 eiro.

Kompānija "Velve" reģistrēta 1992.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro, un tā vienīgais īpašnieks ir kompānija "MN Holding", bet patiesā labuma guvēja – Jekaterina Nikuļina.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form