Galvenā atgriešanās motivācija emigrējušajiem tautiešiem – darbs ar pienācīgu algu
Foto: LETA

Galvenais faktors, kas motivē emigrējušos Latvijas tautiešus atgriezties, ir iespēja atrast darbu ar pienācīgu atalgojumu, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors Oļegs Barānovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc EM datiem, iedzīvotāju skaits Latvijā kopš 2000. gada ir samazinājies par 410 tūkstošiem jeb 16,6%, un samazinājumu galvenokārt ietekmē emigrācija, informē Saeimas Preses dienestā.

Barānovs klāstīja, ka Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns pats par sevi problēmas neatrisinās, taču risinājumu veicinātu valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanās. Vidējam atalgojumam Latvijā būtu jābūt vismaz tādam kā minimālajai algai imigrācijas valstī, lai vairāk cilvēku būtu motivēti atgriezties, viņš minēja.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) klāstīja, ka Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns ir jāturpina un ir jāmeklē iespējas to pilnveidot. "Katrs cilvēks, kuram mēs palīdzam atgriezties, nākotnē sniedz pienesumu mūsu tautsaimniecībai," viņa uzsvēra.

Deputāti meklē optimālāko veidu, kā motivēt ārzemēs dzīvojošos tautiešus atgriezties dzimtenē, domājot gan par materiālo atbalstu, gan cita veida palīdzību, piemēram, mājokļa nodrošināšanu.

Kā uzsvēra deputāti, trūkst konkrētu plāna rezultatīvo rādītāju, turklāt jādomā par koordinētāku plāna darbību, jo pašlaik plānā ietvertie pasākumi pārklājas vairākos politikas plānošanas dokumentos.

Cilvēktiesību komisija aicināja EM sagatavot aprēķinus, cik izmaksā atbalsta pasākumu īstenošana un kādus rezultātus tie sniedz.

Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna 2013.-2016. gadam mērķis ir atbalstīt un palīdzēt tiem ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas piederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri apsver iespēju vai ir jau izlēmuši atgriezties un strādāt Latvijā vai vēlas dibināt savu uzņēmumu, vai attīstīt biznesa saiknes ar Latviju.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomikas ministrija Reemigrācija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form