Gandrīz 300 000 zvanu – darbu beigs Covid-19 informatīvais tālrunis 8345
Foto: Shutterstock

Ceturtdien, 31. martā, pēdējo dienu darbosies vienotais informatīvais tālrunis par Covid-19 jautājumiem – 8345, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejas (VK) pārstāve Zane Berķe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diennakts informatīvā tālruņa līniju pirms diviem gadiem izveidoja VK sadarbībā ar uzņēmumu "Tet". Vienotā tālruņa galvenais uzdevums bija bez maksas sniegt iedzīvotājiem atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par Covid-19 pandēmiju un aktuālajiem epidemioloģiskās drošības nosacījumiem.

Kā norādīja Berķe, kopš tālruņa izveidošanas 2020. gada 24. martā līdz 2022. gada 27. martam līnijas operatori atbildējuši uz 297 688 Latvijas iedzīvotāju zvaniem latviešu, krievu un arī angļu valodā. Kopējais minūšu skaits, kas pavadīts, konsultējot iedzīvotājus – 700 405. Vidējais vienas sarunas ilgums – aptuveni divas minūtes.

Tēma, kas visbiežāk interesējusi iedzīvotājus, bija veselība, par ko taujāts teju 60 % zvanu. Par pārvietošanās nosacījumiem vēlējās uzzināt 21 % zvanītāju, savukārt par drošību – 9 %. Konsultācijas bieži sniegtas arī par nodarbinātības jautājumiem, uzņēmējdarbību un izglītību. Saņemti arī ierosinājumi, kas nodoti atbildīgajām valsts iestādēm.

Ja kādā situācijā 8345 operatoriem nebija informācijas, lai sniegtu atbildi uz uzdoto jautājumu, zvanītājs tika savienots ar atbildīgās institūcijas kontakttālruni vai informēts, kur vērsties tālāk. Divu gadu laikā pāradresēti 4,5 % no visiem atbildētajiem zvaniem, norādīja Berķe.

Lēmums pārtraukt vienotā tālruņa darbību pieņemts, ņemot vērā straujo Covid-19 saslimstības samazināšanos un epidemioloģiskās drošības prasību atcelšanu valstī. Turklāt pēdējās nedēļās zvanītāju skaits ir būtiski sarucis. Divu gadu laikā tālruņa līnijas uzturēšanai no valsts budžeta samaksāti ap 230 tūkstošiem eiro.

Berķe atgādina, ka līdztekus tālruņa līnijai VK 2020. gada martā izveidoja un turpina uzturēt oficiālo mājaslapu "covid19.gov.lv". Šobrīd norit darbs pie mājaslapas satura atjaunošanas atbilstoši epidemioloģiskās drošības nosacījumiem, kas būs spēkā no 1. aprīļa. Divu gadu laikā mājaslapu ir apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni unikālo lietotāju. Samazinoties Covid-19 izplatībai, arī mājaslapas apmeklētāju skaits kļūst mazāks, tādēļ arī tās satura apjoms tiks samazināts, vienlaikus saglabājot informāciju par būtiskākajām tēmām.

Turpmāk atbildes uz jautājumiem par Covid-19 pandēmiju VK aicina meklēt "covid19.gov.lv", kā arī zvanot uz atbildīgo iestāžu tālruņa numuriem.

Lai Covid-19 izplatība turpinātu strauji samazināties, no 1. aprīļa pārtraucot lielāko daļu drošības nosacījumu, būtiski pieaugs ikviena Latvijas iedzīvotāja individuālā atbildība par infekcijas izplatības ierobežošanu. Izvērtē riskus un pieņem lēmumu par drošāko rīcību, uzsver VK.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Koronavīruss Covid-19 Tet Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form