Garīgo lietu padome spriedīs par Pasaules jauniešu dienu rīkošanu Latvijā 2015.gadā
Foto: stock.xchng

Trešdien Ministru prezidenta zālē notiks Garīgo lietu padomes sēde, kurā apspriedīs Pasaules jauniešu dienu (PJD) Latvijā organizēšanu 2015.gada augustā, informēja Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Brice.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieteikums par Pasaules jauniešu dienu rīkošanu jānosūta Vatikānam līdz nākamā gada janvāra beigām.

PJD ir iespēja jauniešiem no visiem pasaules kontinentiem iepazīt valsti, tās nacionālās kultūras mantojumu, savstarpēji tikties, kā arī piedalīties pasākumos, kurus vada Romas Katoļu baznīcas pāvests. PJD piedalās aptuveni viens miljons dalībnieku.

Līdz šim PJD notikušas reizi divos līdz trīs gados - vienu reizi Eiropā, bet otru - ārpus Eiropas. Šogad PJD notika Madridē no 16.augusta līdz 22.augustam, bet nākamās paredzētas 2013.gadā Riodežaneiro.

Padomes sēdes darba kārtībā ir arī jautājums par kristīgās ticības mācības pasniegšanu skolās. To māca pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apstiprinātas mācību programmas evaņģēliski luteriskās, Romas katoļu, pareizticīgo, vecticībnieku un baptistu konfesiju pedagogi, ja skolā ir vismaz 10 skolēnu, kuri vēlas apgūt attiecīgās kristīgās konfesijas mācību.

Tāpat padome sēdē uzklausīs reliģisko savienību (baznīcu) viedokli par partnerattiecību regulējumu un skatīs citus jautājumus.

Garīgo lietu padomi vadīs tās priekšsēdētājs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), sēdē piedalīsies tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), Tieslietu ministrijas un IZM speciālisti, reliģisko organizāciju pārstāvji.

Garīgo lietu padome ir pastāvīga konsultatīva valsts un reliģisko organizāciju sadarbību koordinējoša institūcija, un tās mērķis ir veicināt un pilnveidot valsts un reliģisko organizāciju sadarbību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form