Alūksnes rajona Gaujienas internātskolā 11 audzēkņi saslimuši ar dizentēriju, pēdējā gada laikā tas ir jau trešais šīs slimības uzliesmojums mācību iestādē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) preses sekretāre Ieva Lasmane informēja, ka SVA pagājušajā nedēļā saņēma informāciju par dizentērijas uzliesmojumu sešās internātskolas klasēs.

SVA epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecināja, ka infekcija skolā ienesta pēc vasaras brīvdienām un izplatījusies kontaktu ceļā, ko galvenokārt veicināja personīgās higiēnas neievērošana audzēkņu vidū.

Gaujienas internātskolas mācību daļas vadītāja Gvida Karpačeva apstiprināja, ka viens skolas audzēknis augustā bija devies uz mājām un atpakaļ jau atgriezies slims. "Mēs nekavējoties, jau 1.septembrī, audzēkni aizvedām uz slimnīcu, lai mediķi veic pārbaudes un analīzes, bet ar mazo laika posmu, ko skolēns pavadīja kopā ar citiem audzēkņiem, pietika, lai arī tos inficētu," paskaidroja Karpačeva.

Viņa arī atklāja, ka šobrīd bez jau inficētajiem skolēniem papildu 10 jauniešiem veic pārbaudes un trešdienas pēcpusdienā atklāsies, vai ir konstatēts vēl kāds saslimšanas gadījums.

Lai izvērtētu situāciju skolā, pirmdien SVA un SVA Gulbenes filiāles speciālisti kopā ar Valsts sanitārās inspekcijas un pašvaldības pārstāvjiem apsekoja skolu un sniedza priekšlikumus higiēnas normu ievērošanas nodrošināšanai, lai samazinātu plašākas infekcijas izplatīšanās risku.

Pēc skolas apsekošanas speciālisti ieteica veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai bērniem nodrošinātu iespēju ievērot personīgās higiēnas normas, pievēršot uzmanību nepietiekamajam izlietņu daudzumam pie ēdamzāles, kā arī nodrošināt siltā ūdens piegādi.

Mācību daļas vadītāja paskaidroja, ka šobrīd visi audzēkņi pirms došanās uz ēdamzāli akurāti nomazgā rokas un katram ir savs dvielis, kuru izmanto tikai savām vajadzībām. "Neesam vēl ierīkojuši papildu izlietnes pie ēdamzāles, jo fiziski tam vēl nav pieticis laika," atzina Karpačeva.

Viņa arī piebilda, ka mācību process šobrīd nav traucēts un mācības turpinās.

SVA Gulbenes filiāles epidemioloģe Jekaterina Turka pauda, ka dažiem audzēkņiem konstatēta saslimšana ar dizentēriju, bet citi ir slimības izraisošo baciļu nēsātāji. Visi ir sākumskolas un pamatskolas vecuma bērni.

"Visi pacienti ir hospitalizēti un ārstējas Gulbenes un Balvu slimnīcu infekcijas nodaļās. Skolā ir karantīna. Tas nozīmē, ka jauni audzēkņi netiek uzņemti, pirms nav izgājuši nedēļu ilgu novērošanu izolatorā. Skolā pavisam ir apmēram 230 audzēkņu, kurus katru dienu medicīniski novēro. Audzēkņi divreiz dienā mēra temperatūru, mediķi bērnus izjautā par viņu pašsajūtu. Paralēli katru dienu pedagogi audzēkņus izglīto par personīgās higiēnas ievērošanu," sacīja Turka.

SVA epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecināja, ka infekcija skolā ienesta pēc vasaras brīvdienām un izplatījusies kontaktu ceļā, ko galvenokārt veicināja personīgās higiēnas neievērošana audzēkņu vidū.

Iepriekšējie divi masveida saslimšanas gadījumi ar dizentēriju internātskolā arī notika sadzīves kontaktu ceļā, kad audzēkņi pēc viesošanās mājās aplipināja citus skolēnus.

Jūnija sākumā ar dizentēriju saslima 13, bet jūlija vidū astoņi internātskolas audzēkņi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form