Gerhards uzdod PVD nekavējoties pastiprināti pārbaudīt kažokzvēru audzētavas
Foto: DELFI

Pamatojoties uz medijos izplatīto informāciju par būtiskiem labturības un biodrošības prasību pārkāpumiem kažokzvēru novietnēs, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) izdevis rīkojumu, kurā uzdevis Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nekavējoties veikt pastiprinātas ārpuskārtas kontroles visās kažokzvēru novietnēs, izvērtējot to atbilstību dzīvnieku labturības un biodrošības prasībām, portālu "Delfi" informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka sabiedrībā plašu ievērību iemantojis sižets par labturības un citiem pārkāpumiem ūdeļu fermā. SIA "Baltic Devon Mink".

PVD līdz šā gada 12. jūlijam ZM ir jāiesniedz detalizēti pārbaudes rezultāti, tajā skaitā dati par konstatētām neatbilstībām, pieņemtiem lēmumiem un soda apmēriem.

Lai veicinātu stingrāku paškontroli dzīvnieku audzētavās, PVD inspektoriem uzdots pastiprināto kontroļu laikā pārrunāt ar kažokzvēru audzētavu īpašniekiem iespēju brīvprātīgi ieviest attālināto videonovērošanas sistēmu, lai pievērstu lielāku uzmanību darbinieku veiktajiem pienākumiem, kas saistīti ar dzīvnieku sagūstīšanu, pārvietošanu un tamlīdzīgām darbībām, lai novērstu un izslēgtu cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Zemkopības ministrs savā rīkojumā PVD arī uzdevis līdz 12. jūlijam iesniegt ZM priekšlikumus grozījumiem spēkā esošajos normatīvajos aktos, lai nodrošinātu dzīvnieku labturības prasību uzlabošanu kažokzvēru audzēšanā.

Gerharda biroja vadītājs Jānis Eglītis norāda, ka televīzijā demonstrētajos video materiālos ir skaidri redzami labturības prasību pārkāpumi, kas kalpos kā pierādījumi, lai vainīgie saņemtu sodu un turpmāk šādi pārkāpumi pret dzīvniekiem neatkārtotos.

Eglītis sola, ka arī ZM arī turpmāk asi reaģēs uz pārkāpumiem dzīvnieku labturībā un veiks pastiprinātu uzraudzību, lai nepieļautu cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kaspars Gerhards Zemkopības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form