Gļēvā ministre, nomelnošana, bosings – Čerņeckis atklāti par VID notiekošo
Foto: LETA

Uz sarunu amatu Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atstājušais Kaspars Čerņeckis ierodas, līdzi paņēmis cepuri – to pašu, kas iepriekš raisīja mediju interesi, kā arī vairākas A4 formāta lapas – dienasgrāmatu, kur viņš dokumentējis pēdējā pusgada notikumus, pa dienām un pat pa stundām, kā arī ieskicējis to, ko vēlas pateikt sabiedrībai. Dokumentus gan viņš portālam "Delfi" nerāda, vien atzīmē, ka tie satur sensitīvu informāciju un tāpēc nav dodami apskatei.

Intervijas laikā viņš atļauj iepazīties un atstāj 17.oktobra vēstules, ko parakstījusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kopiju. Vēstule, kā vēlāk izrādās, esot bijis pēdējais piliens, kas licis viņam iesniegt atlūgumu un pamest darbu VID. Čerņeckis, kurš iepriekš medijiem izteicās, ka amatu neatstāj pēc brīvas gribas, bet sīkāk par to būs gatavs runāt jau pēc darba attiecību pārtraukšanas, ir rūpīgi apsvēris savu sakāmo par iemesliem, kas likuši viņam izšķirties par darba attiecību pārtraukšanu.

Viņš arī vairākas reizes atkārto, ka vēlētos, lai publikācijā galvenā uzmanība tiktu pievērsta tieši iemesliem, kas likuši viņam pamest darbu VID, ne tik daudz citām tēmām. Sarunas iesākumā Čerņeckis pauž cerību, ka "Delfi" drīkstēšot visu nopublicēt, ko viņš pateikšot, bet beigās, vaicāts par turpmākajiem plāniem pēc amata atstāšanas, runā atturīgi – savedīšot kārtībā domas, un tad redzēšot, kas pēc viņa sarunas ar "Delfi" vēl būšot aktuāli.

Tags

Dinaz Finanšu policija KNAB Lasāmgabali Latvijas Televīzija LTV Ministru kabinets Valsts policija VID

Comment Form