Gobzemu izslēgs no Saeimas sešām sēdēm; sarāj arī Iesalnieku un Ģirģenu
Foto: DELFI

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien, 21. jūnijā, lēma par deputātu Kaspara Ģirģena, Jāņa Iesalnieka (NA) un Alda Gobzema deputātu ētikas kodeksa pārkāpumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka komisija Ģirģenam nolēma izteikt rakstveida brīdinājumu, savukārt deputātam Iesalniekam – mutvārdu brīdinājumu.

Šie lēmumi komisijā pieņemti, izskatot deputātes Regīnas Ločmeles (S) iesniegumus, kuros aicināts vērtēt deputātu Ģirģena un Iesalnieka izteikumus 26. maija Saeimas sēdes debatēs par likumprojektu, kas paredz padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu demontēšanu.

Atbildīgā komisija secināja, ka deputāts Ģirģens ir pārkāpis ētikas kodeksa 6. un 7. punktu, bet Iesalnieks – 7. punktu. Saeimas deputātu ētikas kodeksa 6. un 7. punkts noteic, ka deputāts ir morāli atbildīgs par savu rīcību (runām, balsojumiem). Deputāts nevar aizbildināties ar valdības pārstāvju, partiju vai citu personu spiedienu, lai attaisnotu balsojumu pret savu sirdsapziņu. Kodekss arī noteic, ka deputāts atzīst savas kļūdas un cenšas labot tās.

Mandātu komisija deputātu Gobzemu par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu lēma rosināt izslēgt no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs. Par šo jautājumu vēl jālemj Saeimai.

Komisija lēmumu pieņēmusi, izskatot vairāku deputātu iesniegumus, kuros lūgts vērtēt Gobzema izteikumus debatēs Saeimas sēdē 8. jūnijā par valsts sociālo pabalstu sistēmu saistībā ar Valsts sociālo pabalstu likuma grozījumiem.

Atbildīgā komisija secināja, ka Gobzems pārkāpis ētikas kodeksa 5., 6., 7. un 16. punktu. Tie noteic, ka deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus; publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpat deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli.

Tags

Aldis Gobzems Jānis Iesalnieks Regīna Ločmele-Luņova Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form