'Goda ģimenes' apliecību varēs saņemt arī daudzbērnu ģimenes no Ukrainas
Foto: LETA

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsniegtās apliecības "Goda ģimene" varēs saņemt arī daudzbērnu ģimenes no Ukrainas, kā arī ārkārtas aizbildņu ģimenes, kuras rūpējas par bērnu vai bērniem no Ukrainas, portālu "Delfi" informēja SIF.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apliecība "Goda ģimene" ir īpaša SIF īstenota valsts programma daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kas rūpējas par bērniem ar invaliditāti. Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt izdevīgus piedāvājumus, iegādājoties preces vai pakalpojumus, tai skaitā degvielai, kancelejas precēm, atpūtas iespējām, kultūras pasākumiem, ēdināšanai, pārtikai u.c., kā arī saņemt dažādus nodokļu atvieglojumus.

Lai atbalstītu tās ģimenes ar bērniem, kas Krievijas izraisītā kara rezultātā nonākušas Latvijā, turpmāk apliecības "Goda ģimene" varēs saņemt arī:

  • Ukrainas daudzbērnu ģimenes, kurām izsniegtas Latvijas D kategorijas vīzas jeb ilgtermiņa vīzas, ar priekšnosacījumu, ka ģimene Latvijā ir ieradusies ar vismaz trīs bērniem;
  • persona, kura ar Bāriņtiesas lēmumu ir iecelta par ārkārtas aizbildni bērnam no Ukrainas un kuram kopā ar aizbilstamo tagad ir vismaz trīs bērni.

Vienlaikus vairāk nekā 50 programmas dalībnieku ir atsaukušies SIF aicinājumam un sagatavojuši īpašo piedāvājumu visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kas varēs uzrādīt Ukrainas iekšzemes vai ārzemju pasi, ID karti vai citu personu apliecinošu dokumentu (nebūs nepieciešams uzrādīt apliecību "Goda ģimene").

"Šis karš nesis sāpes lielam skaitam cilvēku, un daļa no viņiem devušies bēgļu gaitās ar pašu minimumu. Lai kaut mazliet atvieglotu dzīves uzsākšanu Latvijā, turpmāk Ukrainas daudzbērnu ģimenes un ārkārtas aizbildņu ģimenes, kuras rūpējas par Ukrainas bērniem, varēs saņemt atbalstu arī "Goda ģimene" programmas ietvaros nepieciešamajām precēm un pakalpojumiem - drēbēm, mēbelēm, grāmatām," skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Lai saņemtu apliecību "Goda ģimene", pieteikumu var iesniegt, aizpildot veidlapu un to atsūtot uz info@godagimene.lv vai klātienē SIF birojā (Raiņa bulvāris 15, Rīga, ieeja no pagalma puses).

Pieteikuma veidlapu iespējams atrast www.sif.gov.lv un www.godagimene.lv, un tā ir pieejama latviešu, ukraiņu un krievu valodās.

Katra situācija tiks vērtēta individuāli, meklējot labvēlīgāko risinājumu, norāda SIF.

Apliecības tiek izsniegtas personām no sešu gadu vecuma un ir derīgas uzrādot kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai studenta/ skolēna apliecību.

Jau vēstīts, ka 24. februārī sākās Krievijas pilna apjoma iebrukums Ukrainā. No Ukrainas ir aizbēguši vairāk nekā četri miljoni cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form