Ivars Godmanis
Foto: AFI

Latvijas Televīzija (LTV) no nākamās nedēļas sāk jaunu raidījumu "Lielais jautājums", ko vadīts ekspremjers Ivars Godmanis un žurnālists Guntis Bojārs, informē LTV Komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diskusiju cikla "Lielais jautājums" pirmā tēma ir - "Vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga?".

Tajā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kur jākoncentrē resursi Latvijas attīstībai un kur būtu jārada jaunas darba vietas, stāsta LTV Ziņu dienesta galvenais redaktors un idejas autors Bojārs, uzsverot, ka diskusijas dalībnieku loks ir nepieredzēti plašs: valsts augstākās amatpersonas, pašvaldību vadītāji un uzņēmēji.

Diskusijas tapšanas laikā ir analizēti Latvijas reģionus raksturojošie skaitļi, kā arī Eiropas Savienības pēdējo septiņu gadu ieguldījumi Latvijas reģionos. "Skaitļi liecina, ka lielai daļai cilvēku kā darba un dzīves vietas magnēts darbojas Rīga un Pierīga, nevis tie attīstības centri, ko šobrīd politiķi iezīmējuši Nacionālajā attīstības plānā," piebilst Bojārs.

Godmanis pastāstīja, ka darbs pie raidījuma norisinājies jau trīs līdz četrus mēnešus. Tā laikā rēķināti un analizēti dažādi dati un skaitļi daudzu gadu griezumā - par to, kā mainījies iedzīvotāju skaits reģionos, viņu ienākumi un tamlīdzīgi. Viņš uzsvēra, ka šādus aprēķinus Latvijā vēl neviens nav veicis.

Savu iesaistīšanos raidījumā Godmanis skaidroja ar faktu, ka šie temati sasaucas ar viņa iepriekšējo darbu Eiropas Savienības (ES) institūcijās - Godmanis Briselē bija saistīts ar jautājumiem par ES fondu sadali un tamlīdzīgi, tagad raidījumā gaitā tiek pētīts, kā izdevusies šī naudas apgūšanai, un pats galvenais - kāda ir ES fondu atdeve -, uzsver Godmanis.

"Uztraukums ir liels, kā tas izdosies, jo ir ieguldīts liels darbs," viņš norāda, uzsverot, ka raidījums ir tendēts uz to, lai tas gala rezultātā dotu arī konkrētu rezultātu un priekšlikumus, kā situāciju risināt.

Raidījuma cikli aptvers arī izglītības jautājumus un citas tēmas.

Pirmais raidījums būs skatāms 23.aprīlī, plkst. 21.15, LTV1. Uz diskusiju ir aicinātas premjere Laimdota Straujuma (V) un valdības ministri, kā arī pašvaldību vadītāji un uzņēmēji. Studijā tiksies divas ekspertu komandas, kas katra aizstāvēs savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ivars Godmanis Latvijas Televīzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form