Foto: AFP/Scanpix
Kopš epidēmijas sākuma līdz 11.martam pavisam saņemti 42 paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu vai ar aizdomām par gripas infekciju. Pērnā gada gripas epidēmijas laikā no gripas vai tās izraisītām komplikācijām nomira 11 cilvēki, liecina Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati.

Lielākā daļa mirušo pacientu (31 no 42) bijuši vecumā virs 50 gadiem. Tāpat lielākajai daļai mirušo pacientu bija arī riska faktori - hroniskas slimības (sirds, plaušu, aknu, CNS slimības, cukura diabēts) vai citi riska faktori - grūtniecība, adipozitāte un citi.

SPKC dati rāda, ka gripas intensitāte pagājušajā nedēļā turpinājusi samazināties un reģistrēti 355 saslimšanas gadījumi ar gripu (345,9 uz 100 000 iedzīvotāju), kas ir vidēji par 6,6 % mazāk, nekā nedēļu iepriekš, liecina SPKC dati.

Visaugstākā gripas intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējās nedēļās, tika novērota Jelgavā un Liepājā. Saslimstība ar gripu palielinājusies Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā un Valmierā, pārējās sešās pilsētās saslimstība samazinājusies. Gripas gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu palielinājies bērnu vidū.

Saslimstība ar citām augšējo elpceļu infekcijām salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš samazinājusies par 6,5% un bijusi vidēji 1173,1 uz 100 000 iedzīvotāju.

Monitoringā iesaistītās slimnīcas aizvadītajā nedāļā ziņoja par nelielu hospitalizēto gripas pacientu skaita pieaugumu.

Kopumā hospitalizēti 214 pacienti - 143 pacienti ar diagnozi gripa un 71 pacients ar diagnozi gripas izraisītā pneimonija.

Gripas plašo izplatību šajā sezonā sekmē vairāku gripas vīrusu cirkulācija un arī tas, ka ilgstoši pieturoties aukstam laikam, cilvēki lielāko dienas daļu pavada slēgtās un, bieži, neizvēdinātās telpās.

SPKC epidemiologi brīdina, lai gan saslimstība ar gripu kopumā aizvadītajā nedēļā samazinājusies, joprojām turpinās plaša infekcijas izplatība un tādēļ aicina iedzīvotājus ievērot gripas profilakses pasākumus pašiem, kā arī uzraudzīt, lai tos ievērotu arī bērni.

SPKC speciālisti iesaka iedzīvotājiem ievērot personīgo higiēnu - bieži mazgāt rokas (atnākot mājās pēc publisko vietu apmeklēšanas, pēc klepus, šķaudīšanas vai deguma šņaukšanas), izmantot vienreizlietojamās salvetes, kā arī skalot degunu un kaklu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!