Gripas epidēmijas dēļ Daugavpilī izsludina karantīnu
Foto: LETA

Gripas epidēmijas dēļ Daugavpilī izsludināta karantīna izglītības, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs, informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija) parakstīja rīkojumu par pasākumiem gripas epidēmijas novēršanai. Ieviešot karantīnu, izglītības, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs ir ierobežota sabiedrisko pasākumu rīkošana.

Karantīnas laikā izglītības, ārstniecības un sociālās aprūpes iestāžu vadītājiem pēc Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) ieteikumu jāorganizē gripas profilakses pasākumi. Izglītības iestāžu vadītājiem jāziņo SPKC Latgales reģionālās nodaļas Daugavpilī epidemiologiem arī par gadījumiem, kad augstās saslimstības ar gripu dēļ tiek apturēts mācību process klasēs vai grupās un gadījumiem, kad klasēs vai grupās slimo vairāk par 20% izglītojamo.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Daugavpilī gripas pacientu skaits pārsniedzis epidemioloģisko slieksni - 100 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, tāpēc no vakardienas, 30.janvāra, valstī ir izsludināts gripas epidēmijas sākums.

Daugavpilī aizvadītajā nedēļā reģistrēti 117,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Gripas gadījumi reģistrēti arī Ventspilī - 62 uz 100 000 iedzīvotājiem, Jūrmalā - 30 uz 100 000 iedzīvotājiem, Liepājā - 26,1 uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā - 20,6 uz 100 000 iedzīvotājiem. Vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 28,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Par stacionētiem pacientiem saistībā ar gripas infekciju pagājušajā nedēļā ziņoja Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils un Valmieras slimnīcas. Kopumā hospitalizēti 49 pacienti, tostarp 36 Rīgā. No galvaspilsētā slimnīcās nonākušajiem pacientiem 15 bijusi gripas izraisīta pneimonija.

Kopš sezonas sākuma ziņots par kopumā 114 hospitalizētiem pacientiem gripas gadījumos un 35 pacientiem gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.

SPKC epidemiologi atgādina, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki cilvēki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām - sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un citi, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Vislabākā aizsardzība pret gripu ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus līdz pat aprīļa beigām, turklāt imunitāte izveidojas desmit dienu laikā pēc vakcinācijas, nav par vēlu vakcinēties pret gripu, izvērtējot visus riskus, arī epidēmijas sākumā, skaidro speciālisti.

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa - 2,85 eiro.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form