Gripas intensitāte Latvijā turpina samazināties
Foto: Shutterstock

Iepriekšējā nedēļā, no 20. februāra līdz 26. februārim, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties, portālu "Delfi" informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopā aizvadītajā nedēļā reģistrēti 116,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 199,9). Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1 455 pacienti jeb vidēji 1965,7 uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš - 1942,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pneimoniju gadījumos vērsušies 32 pacienti jeb vidēji 43,2 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 52,7 uz 100 000 iedzīvotāju). Augstākā saslimstība reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 86 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī un Rīgā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem vecuma grupā 0 - 4 gadi.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 42 hospitalizētiem pacientiem ar gripu, visbiežāk vecuma grupā virs 65 gadiem. Tāpat tika ziņots par deviņiem stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.

Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemti 45 ziņojumi par stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju (nedēļu iepriekš – 46 ziņojumi).

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 7,6%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 158 Covid-19 gadījumi. Par 0,2% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju samazinājies par 12,7%.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.