Gripas vakcīna 'Flua' nav saistīta ar pacientu nāves gadījumiem Itālijā
Foto: F64

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien paziņojusi, ka nav konstatēta cēloņsakarība starp nopietnām blakusparādībām, tai skaitā nāves gadījumiem vecākiem cilvēkiem ar daudzkārtējām blakus saslimšanām, un gripas vakcīnas "Fluad" lietošanu Itālijā, portālu "Delfi" informē Zāļu valsts aģentūra.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

EZA norāda, ka nav nepieciešams turpmāk apturēt kompānijas "Novartis Vaccines and Diagnostics S.r.l." ražotās divu sēriju gripas vakcīnas "Fluad" lietošanu.

Pēc situācijas izpētes, ko veica gan Itālijas zāļu aģentūra, gan "Novartis Vaccines and Diagnostics S.r.l.", kas ir reģistrācijas apliecības īpašnieks, gan Eiropas Zāļu aģentūras Farmakovigilances riska novērtēšanas komiteja un Incidentu vērtēšanas sistēma, tika secināts, ka iepriekš minētā cēloņsakarība nepastāv.

Itālijas farmācijas jomas uzraugošās iestādes oktobrī un novembrī saņēma vairākus blakusparādību ziņojumus pēc gripas vakcīnas ievadīšanas un, analizējot situāciju, pat uz laiku apturēja divu gripas vakcīnu sēriju izplatīšanu, tomēr pēc zinātniskas šo gadījumu izpētes netika konstatēts, ka nopietnas blakusparādības, tai skaitā pacientu nāvi, būtu izraisījusi minētā gripas vakcīna.

Gripas vīruss var izraisīt smagu saslimšanu vai nāvi, īpaši gados veciem cilvēkiem un pacientiem, kuriem ir hroniskas slimības. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem, ik gadu gripas epidēmijas laikā pasaulē ir 3 līdz 5 miljoni smagu saslimšanas gadījumu un aptuveni 250 000 līdz 500 000 nāves gadījumu. Pretgripas vakcīnas ir efektīvākais veids, kā pasargāt no šīs slimības un/vai nopietnajām komplikācijām, ko tā var izraisīt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form