Gripas vidējā intensitāte turpina samazināties; visvairāk slimo Daugavpilī un Ventspilī
Foto: DELFI

Iepriekšējā nedēļā, no 6. marta līdz 12. martam, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties. Visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī un Ventspilī, portālu "Delfi" informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā liecina SPKC dati, aizvadītajā nedēļā kopā reģistrēti 78,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, nedēļu iepriekš – 83,9. Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju gadījumos – 1 461 pacients jeb vidēji 1973,8 uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš – 2083,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pneimoniju gadījumos pie ārstiem vērsies 21 pacients jeb vidēji 28,4 uz 100 000 iedzīvotājiem. Iepriekšējā nedēļā tie bija 45,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstākā saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem 5 - 14 gadu vecuma grupā.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 58 klīniskie gripas gadījumi. Augstākā saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz četriem gadiem.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 24 hospitalizētiem pacientiem ar gripu un 12 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju, visbiežāk vecuma grupā virs 65 gadiem.

Tāpat kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām tika ziņots par 60 stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, nedēļu iepriekš – 45 ziņojumi, ziņo SPKC.

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 15,0%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 153 Covid-19 gadījumi. Par 1,2% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju pieaudzis par 2,2%.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv, atgādina SPKC.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.