AFI

Pagājušajā nedēļā Latvijā strauji palielinājusies saslimstība ar gripu, savukārt Liepājā un Ventspilī gipas izplatība jau sasniegusi lokālas epidēmijas līmeni, jo ar gripu slimo vairāk nekā 100 iedzīvotāju no 100 tūkstošiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Liepājā pagājušajā nedēļā uz 100 000 iedzīvotāju slimoja 281,7 cilvēki, bet Ventspilī - 165,9 iedzīvotāji, pavēstīja Nacionālajā vides veselības centrā (NVVC). Ar gripu lielākoties slimo skolēni vecumā no setiņiem līdz 18 gadiem.

Liela saslimstība ar gripu reģistrēta arī Daugavpilī, kur pagājušajā nedēļā slimoja 65 no 100 000 iedzīvotāju. Mazāka saslimstība konstatēta Rīgā - šeit ar gripu slimoja 11,6 no 100 000 rīdzinieku.

Vidēji Latvijā ar gripu pagājušajā nedēļā slimoja 60 no 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Gripas epidēmijas līmenis tiek sasniegts, ja slimo vismaz 100 no 100 000 iedzīvotāju.

Plaši gripas uzliesmojumi novēroti arī Slovākijā, Čehijā, Vācijā, Horvātijā un Somijā, bet reģionāli gripas uzliesmojumi ir Krievijā un Šveicē.

Nedēļas laikā palielinājusies saslimstība arī ar augšējo elpošanas ceļu infekcijām. Pagājušās nedēļas laikā saslimstiba palielinājusies par 20% un no 100 000 iedzīvotāju no elpošanas ceļu infekcijām cieš 960,8. Nedēļu iepriekš slimoja 773 cilvēki no 100 000.

Pētot gripas vīrusa apakštipus, epidemiologi pieļauj, ka šogad vīruss būs vēl bargāks nekā pagājušajā gadā. Vienīgais drošais veids, lai izsargātos no saslimšanas, ir vakcinācija. Turklāt nav jābaidās potēties arī gripas epidēmijas laikā, jo gripas vakcīnās nelieto dzīvus vīrusu ierosinātājus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form