Foto: AFI

Advokāts Andris Grūtups uzskata, ka Satversmes tiesas tiesnese, Latvijas Universitātes (LU) profesore Ilma Čepāne, "vēloties atriebties" tā sauktās Saburovas lietas pretējās puses - Grūtupa biroja advokātam Erlenam Kalniņam, mēģinājusi panākt viņa atbrīvošanu no pasniedzēja amata LU. Čepāne šādus apgalvojumus noliedz un sauc par apmelojumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pēc Grūtupa teiktā, Čepāne vakar LU Juridiskās fakultātes katedras sēdē esot ierosinājusi atlaist Kalniņu no darba LU. Kā uzskata advokāts, tas saistīts ar to, ka Kalniņš pārstāvēja uzņēmumu "N&J" prasībā pret Čepāni un Enesu Saburovu par zaudējumu piedziņu.

Grūtups uzsvēra, ka par Kalniņu neesot saņemta neviena profesionāla rakstura sūdzība. Šodien galīgo lēmumu par Kalniņa atlaišanu pieņems Juridiskās fakultātes domes sēdē, informēja Grūtups.

Grūtups uzsvēra, ka advokātu nedrīkst identificēt ar viņa klientu.

"Mums nav daudz tik labu civiltiesību speciālistu, un Kalniņa atlaišanas gadījumā cietīs tikai studenti," ir pārliecināts Grūtups, piebilstot, ka šādu rīcību uzskata par "zemisku un sīkmanīgu atriebību".

Čepāne šos pārmetumus noliedz. "Šodien izplatītā informācija, ka Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore Ilma Čepāne pieprasījusi un panākusi stundu pasniedzēja līguma nenoslēgšanu ar Andra Grūtupa biroja advokāta Erlenu Kalniņu, ir nepatiesa un apmelojoša," par Čepānes viedokli aģentūru LETA informēja Satversmes tiesas preses sekretārs Edgars Pastars.

Pēc Pastara sniegtās informācijas, vakar LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedrā notikusi sēde, kurā cita starpā lemts par pasniedzējiem nākamajam studiju gadam. Šādas sēdes notiek ik gadu.

"Katedras sēdei tika iesniegts projekts - saraksts ar stundu pasniedzējiem nākamajam studiju gadam. Tajā Kalniņa vārds nebija minēts. Šo projektu profesore Čepāne negatavoja," informēja Pastars.

Civiltiesisko zinātņu katedra koleģiāli pieņēmusi lēmumu neiekļaut Kalniņu un vēl citas personas to personu sarakstā, ar kuriem noslēdzami stundu pasniedzēju līgumi nākamajam studiju gadam. Pret šādu lēmumu balsojuši tikai divi katedras locekļi, bet astoņi balsojuši par šā lēmuma pieņemšanu, tajā skaitā Čepāne.

Viņa atbalsta katedras lēmumu, tomēr norāda, ka komentēt lēmuma pamatotību var tikai katedras vadītājs.

Kā norāda Pastars, sēdē arī sniegta informācija, ka Kalniņš ir atskaitīts no studijām doktorantūrā, jo neesot izpildījis mācību plānu.

Čepāne uzskata, ka jebkādas atriebības meklējumi šajā katedras lēmumā ir pilnīgi nevietā. "Nenoliedzot Kalniņa erudīciju, ar nožēlu jākonstatē, ka viņš, lai saglabātu vietu akadēmiskajā vidē, vēlas lietot negodīgus paņēmienus. Proti, neredzēt savu neizdarību, bet gan nepamatoti norādīt uz citu atriebību un ļaunu nolūku," norāda Čepāne.

Tas radot šaubas par to, vai Kalniņš ir piemērots pasniedzēja darbam ētisku apsvērumu dēļ. "Turklāt neviens advokātu birojs, arī Grūtupa birojs, nav tiesīgs iejaukties augstskolas darbā un noteikt kādi pasniedzēji tajā strādās," uzsver Čepāne.

Kā ziņots, Saburova pērn administratīvajā rajona tiesā apstrīdēja firmas "N&J" plānoto daudzstāvu ēkas būvniecību. Saburova apkārtējo iedzīvotāju vārdā tiesā iesniedza sūdzību, uzskatot, ka pašvaldības lēmums atļaut "N&J" daudzdzīvokļu mājas celtniecību iekšpagalmā ir nelikumīgs. Būvniecība tiesas procesa laikā tika apturēta.

Saburovas sūdzību par apbūves likumību 2004.gada 27.septembrī Administratīvā rajona tiesa noraidīja. Spriedums tika pārsūdzēts apelācijas kārtībā, un šo sūdzību Administratīvā apgabaltiesa plānojusi izskatīt šā gada 6.septembrī.

Savukārt firma, uzskatot, ka tai celtniecības apturēšanas dēļ nodarīti zaudējumi, iesniedza prasību pret Saburovu un Čepāni par 329 348 latu piedziņu. Pēc firmas domām, Čepāne esot mudinājusi Saburovu vērsties pret viņiem tiesā.

Pašreiz ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu tiesvedība strīdā starp "N&J", Saburovu un Čepāni apturēta līdz ekspertīzes pabeigšanai. Pērn 7.decembrī Rīgas apgabaltiesa apmierināja "N&J" advokātu Grūtupa un Kalniņa lūgumu noteikt lietā ekspertīzi, lai konstatētu, vai dokumentus, kurus dažādās instancēs iesniegusi Saburova un kas saistīti ar strīdu par Brīvības gatves nama iekšpagalma apbūvi, ir sagatavojusi Saburova vai arī to autore ir Čepāne.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form