Gulbenes mērs Nikolajs Stepanovs allaž gadumijā kļūst par rosīgu Ziemassvētku vecīti. Arī šogad viņš jau vairākkārt aicināts ciemos kā Ziemassvētku vecītis svētku pasākumos, un vēl vairāki esot gaidāmi, apstiprināja Stepanovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Galvenokārt Stepanovs atsaucoties uz nevalstisko organizāciju aicinājumiem.

"Tomēr galvenais Ziemassvētku vecītis es esmu saviem diviem mazdēliem. Ar katru gadu grūtāk kļūst viņiem likt ticēt, ka tas vīrs ar bārdu nav viņu vectēvs, bet pagaidām vēl izdodas," teica Stepanovs.

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā Gulbenes mēram patīkot būt mājās kopā ar dzīvesbiedri, bērniem un mazbērniem. Viņš labprāt piekrītot sievai iet palīgā virtuvē veikt "atsevišķas darba operācijas pīrāgu vai piparkūku cepšanā".

"Ziemassvētki man saistās ar kaut ko baltu, labestības un miera pilnu. Diemžēl ne vienmēr Ziemassvētki ir balti, bet šķietamo mieru var izjaukt viens vienīgs telefona zvans, kad zvanītājs pavēsta kādu nepatīkamu notikumu," atzina Stepanovs.

Atskatoties uz aizejošo gadu, Stepanovs atzina, ka Gulbenē bijis daudz labu notikumu. Uz atsevišķu mājvietu pārcēlusies domes sociālās aprūpes nodaļa, kur tagad trūcīgajiem iedzīvotājiem piedāvā lētus pirts un veļas mazgāšanas pakalpojumus. Ar laiku te paredzēts iekārtot arī zupas virtuvi trūcīgajiem iedzīvotājiem.

2002.gadā Gulbenē uzsākta ģimnāzijas sporta zāles celtniecība. Gulbenē noticis pirmais Latvijas to pilsētu salidojums, kuru ģerbonī ir putni. Notikusi pašvaldības namu saimniecības uzņēmuma "Jumis" reorganizācija. Ekspluatācijā nodota dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija.

Stepanovu apbēdina līdzekļu trūkums, lai palīdzētu visiem Gulbenes mazturīgajiem iedzīvotājiem. Apbēdina arī tas, ka 2002.gadā nav izdevies realizēt iecerēto izglītības reformu. Taču tā ir nepieciešama, jo Gulbenes pamatskolā jau otro gadu nevar nokomplektēt 1.klasi.

Valstī, pēc Stepanova domām, gada nozīmīgākie notikumi ir uzaicinājums iestāties NATO un Eiropas Savienībā, kā arī notikušās Saeimas vēlēšanas. Skumji esot tas, ka politiķi dažādu iemeslu dēļ nespēj pilnībā izpildīt tautai dotos pirmsvēlēšanu solījumus.

Pasaules nozīmīgākos centienus Stepanovs saskatot vēlmē nosargāt mieru. "Gribam par to smaidīt vai negribam, bet diemžēl terorisms pasaulē kļuvis reāls. Tas var skart arī mūs pašus," sacīja Stepanovs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form