Hakatonā meklēs risinājumus 11 digitālās veselības izaicinājumiem
Foto: Shutterstock

Piektdien, 11. jūnijā, Digitālās veselības hakatonā meklēt risinājumus digitālās veselības izaicinājumiem sāks lietotāju dizaina un produktu vadības speciālisti. Hakatons norisināsies līdz 13. jūnijam, un tajā nozares speciālisti, izmantojot pakalpojumu dizaina pieeju, strādās pie 11 digitālās veselības izaicinājumiem, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzsvēra, ka tiek pāršķirta jauna lappuse ceļā uz pacientiem un ārstiem ērtiem digitāliem risinājumiem, jo pasaules līmeņa digitālās veselības platformas izveide prasa pavisam citu pieeju. Kopdarbā pie tās jau pašā sākumā tiks iesaistīti gan lietotāji, gan industrijas labākie talanti, norādīja Pavļuts.

"Ar savu līdzdalību mēs, dizaina kopiena, līdz ar citiem dizaina pratības veicināšanas pasākumiem sabiedrībā ceram sniegt praktisku ieguldījumu publisko pakalpojumu kvalitātē. Lai tie kļūtu iedzīvotājiem ērtāki, saprotamāki un pieejamāki. Aicinām ikvienu dizaineri – gan praktizējušo, gan topošo – pievienoties un sniegt ieguldījumu apkārtējās vides pilnveidošanā," stāsta "Tet" Dizaina kompetences vadītāja un "UX/UI Riga Meetup" kopienas pārstāve Jeļena Solovjova,

Hakatonu, kurš norisināsies tiešsaistē, piektdien, 11. jūnijā, pulksten 15 atklās veselības ministrs. Arī hakatona trīs dienās paveiktais tiks prezentēts tiešsaistē "Facebook".

Digitālās veselības hakatona fokusā būs lietotāju vajadzību izpēte, kas ir kritiski svarīga, radot jaunus vai pilnveidojot esošus pakalpojumus. Hakatonā radītos ieteikumus izmantotos jaunās paaudzes veselības nozares digitālo risinājumu veidošanai. Ekspertu un lietotāju radītās "ceļa kartes" kalpos par pamatu nākamajiem soļiem digitālās veselības platformas uzlabojumu tehniskās specifikācijas definēšanai, akcentēja ministrijā.

Kopīgi sadarbojoties VM, Nacionālajam veselības dienestam un "UX/UI Riga Meetup" kopienai, hakatonam izvirzīti 11 dažādi izaicinājumi, kas saistīti, piemēram, ar e-recepti, datu pieejamību vai attālinātām ārstu konsultācijām. Hakatona dalībniekiem tiks piedāvāta programma un dizaina metodes, kas palīdzēs gan apzināt ārstu, pacientu, farmaceitu un citu iesaistīto pušu pieredzi, gan pārvērst esošos izaicinājumus lietotājam draudzīga procesa ieteikumos, skaidroja VM.

Dalībai hakatonā var reģistrēties līdz 9. jūnijam. Tehnoloģiju un dizaina ekspertiem iespējams pieteikties gan individuāli, gan arī pieteikties jau ar savu nokomplektētu ekspertu komandu (vienā komandā plānoti četri līdz seši dizaina un produktu vadības speciālisti). Plašāka informācija un pieteikšanās atrodama šeit.

Digitālās veselības hakatons ir izpētes hakatons, kura mērķis ir izprast šā brīža e-veselības lietotāju pieredzes ceļu un, saskaņā ar pasaulē atzītiem lietotāju pieredzes standartiem, identificēt atbilstošu procesu uzbūvi. Izpētes hakatons atšķiras no VM ierastā formāta, jo tā komandu pamatā būs tieši lietotāju pieredzes (UX) eksperti, kuri, konsultējoties ar medicīnas nozares profesionāļiem, pasākuma laikā strādās pie procesu kartes izstrādes komandai piešķirtajam izaicinājumam.

Hakatonu organizē VM un Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar tehnoloģijas vides organizācijām – "UX/UI Riga Meetup" un inovāciju stratēģijas uzņēmumu "Helve".

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Daniels Pavļuts Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form