Pateicoties sabiedriskās organizācijas– pasaku mājas „Undīne” priekšvēlēšanu aktivitātēm, pēdējā laikā aktualizējies jautājums par šīs organizācijas pastāvēšanu tajā vietā, kur tā pašlaik īrē telpas un nomā zemi no pašvaldības – Pils ielā 1, Jūrmalā, Dubultos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
„Jautājumu par apbūvēta zemes gabala Pils ielā 1 un citu īpašumu paredzēšanu (nevis nodošanu) pašvaldības SIA „Jūrmalas attīstības projekti” pamatkapitāla palielināšanai bija iekļauts 2005. gada 9. februāra domes sēdes darba kārtībā, bet es to kā nepietiekami sagatavotu jautājumu no darba kārtības noņēmu jau domes sēdes sākumā. Jautājums vēl tiks diskutēts domes komitejās, un tikai tad izskatīts domes sēdē,” informē Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Hlevickis.

Turklāt paredzēšana pamatkapitāla palielināšanai tieši izslēdz iespēju, ka šis īpašums tuvākajā laikā varētu tikt pārdots vai kā citādi apdraudēts tā iznomājums pasaku mājai „Undīne”.

Pasaku mājai „Undīne” ir iznomāts nekustamais īpašums Pils ielā 1 ar ēku un 1100 kv.m lielu zemes teritoriju, bet faktiski šī sabiedriskā organizācija ir aizņēmusi daudz lielāku teritoriju, ko mēs dēvējam par Dubultu laukumu. Pērn dome rīkoja arhitektūras plenēru par to, kā labāk izmantot šo laukumu. Visos priekšlikumos, ko izstrādāja dažādu valstu arhitekti, „Undīne” bija saglabāta.

Jūrmalas pilsētas dome vienmēr ir atbalstījusi pasaku māju „Undīne”, regulāri samazinot ēkas un zemes nomu, kā arī finansiāli atbalstot šīs sabiedriskās organizācijas projektus projektus, un kopš pašiem „Undīnes” pastāvēšanas pirmsākumiem tai ir izrādījusi īpašu pretimnākšanu.

„Undīne” regulāri saņem telpu īres un zemes nomas atvieglojumus, piemēram, pērn zemes nomas maksu samazināja par 25 procentiem, bet 2002. gadā – pat par 95 procentiem, atstājot samaksai par laika periodu no aprīļa līdz decembrim tikai 35,12 latus, kad par līdzīga zemesgabala nomāšanu citi nomnieki pēc domē pastāvošajiem izcenojumiem maksā ap 1000 latu gadā.

Pašvaldība regulāri ir atbalstījusi „Undīnes” radošos projektus un finansējusi tos, piemēram, pašlaik ar 600 latiem gadā jeb 50 latiem mēnesī tiek finansēts projekts, ko „Undīne” realizē narkomānijas apkarošanas programmas ietvaros, resocializējot no atkarības vielām (narkotikām, alkohola un nikotīna) brīvā vidē personas, cietušas no atkarības vielām un ir saņēmušas ārstniecības kursu.

Pērn pašvaldība paralēli šim narkomānijas apkarošanas projektam atbalstīja kultūras projektu „Ugunslaiks”, piešķirot tā realizācijai 450 latus. Dome no „Undīnes” pērn iepirka arī tās sagatavotu bukletu „Sociālās integrācijas labākā prakse Eiropas Savienībā", ko undīnieši sagatavoja pēc pieredzes brauciena uz ārzemēm.

Dome ar saviem līdzekļiem piedalījās arī dabas izziņas takas izveidē un Vides dienas pasākumu organizēšanā, kā arī citos „Undīnes” projektos.

„Pašreizējās aktivitātes saistāmas tikai ar priekšvēlēšanu cīņu, jo viena no „Undīnes” vadītājām Ieva Jātniece balotējas pašvaldības vēlēšanām,” pieļauj J. Hlevickis. „Priekšvēlēšanu gaisotnē daudzi kandidāti izmanto situāciju, lai operētu ar nepamatotiem apgalvojumiem.”

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form