Iedzīvotāji kritiskāki par iespējām Latvijā atrast labu darbu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Oktobrī vēl kritiskāks kļuvis iedzīvotāju vērtējums par iespējām Latvijā atrast labu darbu, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" rādītāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iespējas atrast labu darbu kā sliktas oktobrī vērtēja 71% aptaujāto iedzīvotāju, kamēr no jūlija līdz septembrim - 68% līdz 69% aptaujāto. No tiem iedzīvotājiem, kas oktobrī bija kritiski noskaņoti par iespēju atrast labu darbu, 35% uzskatīja, ka iespējas atrast labu darbu ir ļoti sliktas, bet 36% domāja, ka drīzāk sliktas.

Viedokli, ka iespējas atrast labu darbu Latvijā ir viduvējas, oktobrī pauda 20%, bet to, ka iespējas ir labas - tikai 5%. Septembrī 6% aptaujāto domāja, ka Latvijā ir labas iespējas atrast labu darbu.

"DNB Latvijas barometrs" liecina, ka oktobrī gandrīz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju jeb 64% pauda viedokli, ka pašreizējais Latvijas ekonomiskais stāvoklis ir slikts, tai skaitā 22% uzskatīja, ka tas ir ļoti slikts. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnešu rezultātiem, vērojama attieksmes pasliktināšanās - gan augustā, gan septembrī iedzīvotāji kritisku vērtējumu sniedza retāk - 59%.

Viedokli, ka pašreizējais Latvijas ekonomiskais stāvoklis ir viduvējs, oktobrī atzīmēja 32% (augustā - 35% un septembrī - 37%), bet to, ka labs - tikai 2%. Augustā Latvijas ekonomisko stāvokli kā labu novērtēja 4%, bet septembrī - 3% aptaujāto.

Iedzīvotāji kļuvuši skeptiskāki, prognozējot turpmākās izmaiņas Latvijas ekonomiskajā stāvoklī. Oktobrī 22% pauda uzskatu, ka stāvoklis pēc gada būs uzlabojies, bet no maija līdz septembrim tā domāja 25%-27%. Oktobrī biežāk pausts viedoklis, ka pēc gada ekonomiskā situācija būs pasliktinājusies - oktobrī tā domāja 21%, bet no maija līdz septembrim 15% līdz 19% iedzīvotāju.

Iedzīvotāju aptauju veicis pētījumu centrs SKDS oktobra otrajā pusē, aptaujājot 1014 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form