Iedzīvotājus aicina pieteikšanos vakcīnai pret Covid-19 vairs neatlikt
Foto: DELFI

Iedzīvotājus aicina jau tagad pieteikties vakcīnai pret Covid-19 vietnē "manavakcina.lv" vai 8989, lai operatīvi plānotu un nodrošinātu vakcināciju, portāls "Delfi" uzzināja Veselības ministrijā (VM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tuvāko nedēļu laikā līdz maija sākumam Latvijā gaidāmas vairāk nekā 236 000 vakcīnu piegādes.

"Aicinām pieteikšanos vakcīnai vairs neatlikt. Bieži uzklausām, ka iedzīvotāji gaida nākošo prioritāro grupu atvēršanu vai sev adresētu uzaicinājumu saņemšanu un nesteidzas ar pieteikšanos vakcīnai, jo uzskata, ka vakcīnu skaits vēl ilgi Latvijā nebūs pietiekošs. Taču tuvāko divu mēnešu laikā gaidām ievērojami lielākas vakcīnu piegādes nekā līdz šim, tāpēc aicinām aktīvi pieteikties katru, kurš vēlas savlaicīgi saņemt vakcīnu pret Covid-19," skaidroja vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Veselības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus pieteikties Covid-19 vakcīnai vietnē "manavakcina.lv", pa tālruni 8989, lai veidotu centralizēto vakcinējamo iedzīvotāju rindu. Joprojām iedzīvotāji var izmantot iespēju un pieteikties arī pie sava ģimenes ārsta.

Ņemot vērā, ka Latvijā tuvāko nedēļu laikā līdz pat maija sākumam plānotas vakcīnu piegādes vairāk nekā 236 000 devu apmērā, pieteikties aicināti ne tikai iedzīvotāji no jau atvērtajām prioritārajām grupām, piemēram, veselības aprūpes darbinieki, iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kā arī iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, bet arī ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Līdz ar lielāku vakcīnu apjomu vakcinācijas tempi palielināsies ne tikai jau atvērtajās prioritārajās grupās, bet arī raitāk plānots vērt vaļā nākošās iedzīvotāju grupas. Tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu nekā iepriekš, uzsver VM.

Jau šobrīd nākošo prioritāro grupu iedzīvotāju – personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības, personas, kuras mājas aprūpē, smagi slimas personas, personas 60-70 gadu vecumā, kā arī pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.-6. klašu pedagogi un darbinieki, kas, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, – gatavība vakcinēties ir augsta. Līdz ar to šobrīd svarīgi pieteikties vakcinācijai "manavakcina.lv", pa tālruni vai pie sava ģimenes ārsta arī nākošo prioritāro grupu iedzīvotājiem. Ikvienas nākošās vakcinējamo grupas atvēršana iepriekš tiks komunicēta.

Izglītības iestāžu darbinieku gadījumā plānots nodrošināt centralizētu attiecīgo grupu pedagogu un izglītības iestāžu darbinieku sarakstu iesniegšanu Nacionālajam veselības dienestam, lai tālāk organizētu vakcinācijas procesu, saglabājot iespēju šīs jomas pārstāvjiem paust savu izvēli vakcinēties.

Šobrīd vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 52 931seniori prioritārajā grupā "Iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem", 10 054 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un darbinieki, 7 861 cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kā arī 54164 veselības aprūpes darbinieki.

Šobrīd vietnē "manavakcina.lv" un pa bezmaksas tālruni 8989 kopumā pieteikušies 170 225 iedzīvotāju, vairāk nekā puse norādījusi savu piederību divām prioritārajām grupām – iedzīvotāju atbilstībai senioru grupai un hronisko saslimšanu grupai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form