Iekavējusies jauno eID karšu ieviešana, skaidro LNT
Foto: LETA

Sākotnēji bija plānots, ka gada sākumā sāks izsniegt jaunās personas apliecības jeb eID kartes ar desmit gadu derīguma termiņu, kas ir divreiz garāks, kā šobrīd. Taču jauno karšu ieviešana tagad tiek prognozēta tikai rudenī, vēsta raidījums "LNT ziņas".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad pagājušā gada vasarā tika sagatavoti labojumi valdības noteikumos, tika paredzēts, ka personas apliecības ar divreiz garāku — desmit gadu derīguma termiņu sāks izsniegt 2019. gada 1. janvārī. Tomēr līdz apstiprināšanai valdībā jaunie noteikumi tā arī nav tikuši.

Kā skaidro Iekšlietu ministrijā (IeM), jauno eID karšu ieviešanu nācies atlikt vismaz divu iemeslu dēļ. Pērn decembrī ražotājs informējis, ka personas apliecības nespēs piegādāt sākotnēji plānotajā termiņā. Vēl viens būtisks iemesls, kāpēc joprojām turpina izsniegt identifikācijas kartes ar piecu gadu termiņu, ir pārāk lieli vecā parauga personas apliecību krājumi.

“Uzkrājums vecajām kartēm ir izveidojies pietiekami ievērojams. Tādēļ, lai efektīvi izmantotu vecā parauga kartes, pirms mēs uzsākam jauno karšu izsniegšanu, šis ir process, kas ir jāsalāgo savā starpā. Mēs prognozējam to, ka augusts, septembris varētu būt termiņš, kad varētu sākties jaunā parauga eID karšu izsniegšana,” LNT ziņām sacīja IeM valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, ir izveidojis 80 tūkstošu veco apliecību uzkrājums pusmiljona eiro vērtībā. Tās turpina izsniegt un neiznīcina, lai novērstu nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu.

IeM norāda, ka uzkrājums ir tik liels, jo vecā parauga sagataves tika iegādātas vēl pirms tika nolemts, ka būs jaunas apliecības. Un, kā novērojuši PMLP darbinieki, krājumi turklāt sākuši rukt lēnāk tāpēc, ka iedzīvotāji šogad kūtrāk iegādājas eID kartes, jo gaida, kad būs jaunās apliecības.

“[Pie] mums ļoti daudz vēršas sabiedrība, interesējas, kad beidzot būs. Tad tas vien norāda, ka, skaidrs, visi gaida, kad būs šīs jaunās personas apliecības ar divreiz garāku derīguma termiņu,” saka PMLP pārstāvis Ģirts Pommers.

Kad rudenī gaidāmas jaunās apliecības, plānots mainīt arī valsts nodevu par to izsniegšanu. Saskaņā ar pērn sagatavoto noteikumu projektu, cenas plānots noapaļot uz augšu.

Par personas apliecību līdzšinējo 14,23 eiro vietā būtu jāmaksā 15 eiro. Savukārt, ja apliecība tiek izsniegta vienlaikus ar pasi, tad par abu dokumentu saņemšanu 35,57 eiro vietā būtu jāšķiras no 40 eiro. Turpretī lētāk par eID karti būtu jāmaksā bērniem, pensionāriem un pirmās un otrās grupas invalīdiem. Viņiem nodevu plānots samazināt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LNT Pilsonība Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde PMLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form