Iekšlietu ministrijas (IeM) rehabilitācijas kompleksā "Dzintari" nepiemērotās telpās ilglaicīgi atrodas un netiek izmantotas SPA iekārtas teju 11 tūkstošu latu vērtībā, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz 2009.gadam IeM poliklīnika amatpersonām sniedza medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus kompleksā "Dzintari", kas atrodas Jūrmalā, Piestātnes ielā. Tā gada septembrī IeM poliklīnika pārtrauca sniegt rehabilitācijas pakalpojumus un nodeva Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) materiālās vērtības, kuras tika izmantotas rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai, tostarp arī medicīniskās iekārtas.

Revīzijas laikā konstatēts, ka kopš 2009.gada septembra neapkurinātās telpās joprojām atrodas un netiek izmantotas vairākas medicīniskās iekārtas – sausā ogļskābes vanna, hidroterapijas SPA pārplūdes tipa masāžas vanna "OCEAN", "Vichy" duša, cirkulārā duša un citas iekārtas –, kuru kopējā atlikusī vērtība 2010.gada 31.decembrī bija 10 925 lati.

2010. un 2011.gadā NVA turpināja rehabilitācijas kompleksa telpās sniegt viesnīcu pakalpojumus un iznomāt telpas. Rehabilitācijas kompleksā kopā ir 86 viesnīcas numuri, un viesnīcas pakalpojumu cenrādi ir apstiprinājis Ministru kabinets.

NVA 2010.gadā no kompleksa guva 68 077 latu ieņēmumus, savukārt pērn astoņos mēnešos ieņēmumi bija 64 652 lati.

Lai gūtu pārliecību par pašu ieņēmumu no viesnīcas pakalpojumiem pilnīgumu, tika veiktas sīkas pārbaudes un salīdzināti Viesu reģistrācijas grāmatas un kases ieņēmumu dokumentu dati par 2011.gada astoņiem mēnešiem. Pārbaudīti visi darījumi, kad saskaņā ar viesu reģistrācijas grāmatu samaksa ir veikta skaidrā naudā, un 10 darījumi, kad samaksa ir veikta ar bankas pārskaitījumu.

Pārbaudēs konstatētas vairākas neatbilstības, tostarp četros gadījumos Viesu reģistrācijas grāmatā norādītais nodzīvoto dienu skaits ir lielāks par izrakstītajiem rēķiniem apmaksāto dienu skaitu, kā dēļ par maz ir iekasēti 275 lati. Savukārt 31 gadījumā, izrakstot rēķinu, par vienistabas un divistabu viesnīcas numuru izmantošanu, samaksa katrai personai ir aprēķināta pēc izcenojuma, kāds noteikts par gultas vietu dienesta viesnīcā, kā dēļ, pēc revidentu aprēķiniem, par maz ir iekasēts 3101 lats.

Nodrošinājuma valsts aģentūras atbildīgie darbinieki minētās neatbilstības skaidro ar darbinieku kļūdaini veiktajiem ierakstiem viesu reģistrācijas žurnālā, kā arī sniegts skaidrojums, ka zemāki izcenojumi ir piemēroti gadījumos, kad izīrētie numuri ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Tālākai rehabilitācijas kompleksa "Dzintari" izmantošanai NVA izsoles dēļ 2011.gada 6.oktobrī ir noslēgusi telpu un ēku nomas līgumu uz 10 gadiem, saskaņā ar kuru nomniekam lietošanā par maksu tiek nodota lielākā daļa kompleksa ēku un telpu ar šādiem nosacījumiem: telpas nomnieks apņemas izmantot viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai, nomnieks veic telpu un ēku rekonstrukciju, piecu gadu laikā tajās investējot piecus miljonus eiro, telpas nomniekam tiek nodotas pakāpeniski pa posmiem ar nosacījumu, ka iepriekš nodotajās telpās ir veiktas paredzētās investīcijas. Telpu nomas maksa noteikta 3,50 latu (bez PVN) par kvadrātmetru mēnesī.

Daļu no telpām, kuras iznomātas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Neatliekamās medicīniskās atlīdzības dienestam un vairākiem komersantiem, kā arī administratīvās telpas un 12 viesnīcas numurus Nodrošinājuma valsts aģentūra turpinās izmantot maksas pakalpojumu sniegšanai.

Valsts kontrole secinājusi, ka NVA nav veikusi nepieciešamos pasākumus un nav iedibinājusi pietiekamu kontroli, lai nodrošinātu, ka tās bilancē esošais īpašums un materiālās vērtības tiek izmantotas saimnieciski un atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Lai nodrošinātu saimniecisku materiālo vērtību izmantošanu, Iekšlietu ministrijai un Nodrošinājuma valsts aģentūrai jāizvērtē tālākā rīcība ar "Dzintaros" esošajām medicīniskajām un citām iekārtām.

NVA arī jāpilnveido kontrole pār ieņēmumu no viesnīcas pakalpojumiem iekasēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Iekšlietu ministrija Valsts kontrole
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form