Rīgas domes koalīcijas partijām otrdien izdevās ievēlēt piecu pašvaldību komiteju vadītājus no labējām partijām saskaņā ar iepriekš panākto vienošanos. Vēl četru atlikušo komiteju priekšsēdētājus paredzēts ievēlēt otrdien, portāls “Delfi” uzzināja domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas priekšsēdētāju pirmajā komitejas sēdē ievēlēts Latvijas Pirmās partijas (LPP) pārstāvis Andris Ameriks, kurš iepriekšējā sasaukuma domē vadīja Attīstības komiteju. Amerika vietnieki būs Andrejs Požarnovs (“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) un Mārtiņš Greste (“Jaunais laiks”). Kā pirmo jaunās komitejas praktisko darbu Ameriks nosauca Rīgas pašvaldības īpašuma objektu privatizācijas komisijas izveidošanu.

Komunālo un dzīvokļu jautājumu komitejas priekšsēdētājs būs Ivars Gaters (JL), bet priekšsēdētāja vietnieks – Imants Kalniņš (Tautas Partija). Gaters pēc ievēlēšanas sacīja, ka darba prioritāte būs dzīvokļu deficīta samazināšana Rīgā. Viņš atzina, ka jauni dzīvojamie nami ir jābūvē ne tikai pašvaldībai, bet uzsvars jāliek uz pašvaldības un uzņēmēju sekmīgu sadarbību šīs jomas attīstībā.

Viena no svarīgākajām pašvaldības komitejām – Pilsētas attīstības komiteja uzticēta TP pārstāvim Edmundam Krastiņam. Par viņa vietniekiem ievēlēti Gaters un Jānis Birks (TB/LNNK). Krastiņš uzsvēra, ka, vadot komiteju, centīsies maksimāli ievērot visu komitejas deputātu viedokļus. “Četros nākamajos darba gados mums noteikti jāpanāk, lai Rīga kļūtu vēl skaistāka, spēcīgāka un modernāka”, sacīja Krastiņš.

Satiksmes un transporta lietu komitejas vadību uzņēmās TB/LNNK pārstāvis Andrejs Požarnovs. Par Požarnova vietniekiem vienbalsīgi ievēlēti Jānis Zaržeckis (LPP) un Juris Zvirbulis (JL).

Izglītības, jaunatnes un sporta lietu komiteju vadīs JL pārstāve Baiba Brigmane, viņas vietnieks būs Jānis Freimanis (TP). Brigmane pēc ievēlēšanas pauda cerību, ka viņas vadītā komiteja spēs risināt svarīgus izglītības jautājumus un panākt, lai jauniešiem būtu iespēja attīstīt sevi, nevis klīst pa ielām.

Finanšu komiteju saskaņā ar likumu vadīs pilsētas mērs, JL pārstāvis Aivars Aksenoks.

Otrdien paredzēts ievēlēt Vides komitejas, Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas, Sociālo jautājumu komitejas un Drošības un kārtības jautājumu komitejas vadītājus. Iepriekš pozīcijas pārstāvji, kuru pārsvars domē ir tikai viena balss, atzinuši, ka visās desmit domes komitejās, iespējams, neizdosies panākt savu pārstāvju ievēlēšanu un kādu no tām vadīs opozīcijas pārstāvis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form