Ievērojot liegumu izmantot 'AstraZeneca' vakcīnu, trešdien sapotēti tikai 159 cilvēki
Foto: LETA

Ievērojot lēmumu Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19, vakar ar "Moderna" un "Pfizer" vakcīnām sapotēti tikai 159 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Salīdzinot ar aizvadītās nedēļas trešdienu, vakcinēšanas tempi ir krietni samazinājušies, jo 10.martā kopumā tika vakcinētas 2630 personas. Zemajiem tempiem par iemeslu kalpo pirmdien vēlu vakarā Slimību profilakses un kontroles centra, Imunizācijas valsts padomes, Zāļu valsts aģentūras un Veselības inspekcijas pieņemtais lēmums uz laiku apturēt vakcināciju ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19.

Iespējams, situācija varētu šodien mainīties, jo Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) sniegs slēdzienu par "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 saistību ar trombembolijas gadījumiem, kā arī turpmākajām darbībām saistībā ar šīs vakcīnas lietošanu.

Tikmēr trešdien pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 56 cilvēki, bet otro - 103, tādējādi kopumā vakcinētas 159 personas, lai gan kopumā līdz šim veiktas 101 344 vakcinācijas. Nedēļas pirmajās trijās dienās vidēji dienā vakcinēti 568 cilvēki, kas ir par 73% mazāk nekā dienā vidēji vakcinēto skaits iepriekšējā nedēļā.

Pirmajai potei pamatā izmantota "Moderna" vakcīna, bet viena persona saņēmusi "Pfizer" vakcīnu. Otrajai potei izmantotas "Moderna" un "Pfizer" vakcīnas. Vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā par vakardienu gan vēl var pieaugt, jo ne visi mediķi datus "E-veselības" sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

Vairums no pirmo poti saņēmušajiem bija personas vecumā virs 60 gadiem, jo to saņēma 37 cilvēki. Tāpat pirmo poti saņēma trīs personas ar hroniskām slimībām, deviņas ārstniecības personas, seši ārstniecības iestādes darbinieki un viena persona ar citu veselības indikāciju.

Savukārt otro poti vakar saņēmusi 31 ārstniecības persona, 21 ārstniecības iestādes darbinieks, 30 sociālo aprūpes centru darbinieki, 12 personas no citas paaugstinātas riska grupas un septiņas personas virs 60 gadiem.

Vakcinācija ar pirmo poti notikusi trīs iestādēs - pārsvarā slimnīcās, bet otro poti saņēmuši sešās iestādēs - pārsvarā slimnīcās, tomēr visvairāk cilvēku sapotēts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 82 944 cilvēki, bet abas devas - 18 400 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmis 4,38% iedzīvotāju, bet abas - 0,97%.

Kā ziņots, pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā (ES) pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un uzņēmumu grupas "Johnson & Johnson" (J&J) ražojumi. Latvija līdz šim saņēmusi pirmo trīs minēto ražotāju vakcīnas, J&J vakcīna ES tika apstiprināta tikai naktī uz piektdienu. Tomēr visu vakcīnu piegādes Latvijai līdz šim ir bijušas salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana, kas patlaban ir plānota no aprīļa.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija Centrālās statistikas pārvalde Eiropa NVD Zāļu valsts aģentūra Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form