Valsts AS "Latvijas Valsts televīzijas un radio centrs" valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe pirms astoņiem gadiem - 2000.gadā - tika aizturēts par nārstojošu nēģu nelikumīgu zvejošanu, apstiprināja Valsts vides dienesta (VVD) Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes vecākais inspektors Uldis Lensbergs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lensbergs stāstīja, ka pirms astoņiem gadiem inspektori saņēmuši informāciju, ka Braslas upē notiekot nelikumīga nēģu zvejniecība. Inspektori vairākas naktis mēģinājuši vainīgos noķert, līdz ticis aizturēts Dripe un kāds Ēriks R., kuri kopā aizturēti arī pirms dažām dienām - šoreiz par nelikumīgu lašu zveju.

Abiem pārkāpējiem ticis noformēts protokols, taču Lensbergs bijis vēl darbā nepieredzējis un pieļāvis kļūdu - Dripem tikuši uzlikti roku dzelži, bet roku dzelžu atslēgu inspektors nebija paņēmis līdzi, tāpēc vēlāk tie bija jāpārzāģē. Uz vienas rokas Dripe roku dzelžus esot pierunājis atstāt, lai "tie paliktu par relikviju". "Es biju pārāk nepieredzējis un muļķis un pieļāvu, ka roku dzelži paliek ap roku, taču Dripe pēc tam devās uz policiju, pirms tam roku dzelžus salaužot, un policijā pasniedza, ka to esmu izdarījis es," stāstīja Lensbergs. Vēlāk par notikušo aizturēšanu inspektors saņēmis piezīmi.

Arī pirms dažām dienām Lensbergs devies uz maluzvejnieku aizturēšanas vietu. Viņš neesot piedalījies abu likumpārkāpēju aizturēšanā, taču "par 100%" varot galvot par saviem kolēģiem, ka viņi nav Dripi situši. Lensbergam ierodoties notikuma vietā, viņš esot redzējis, ka Dripe cenšas darīt visu, lai izvairītos no aizturēšanas. Inspektors pieļāva, ka Dripe guvis traumu, izvairoties no aizturēšanas un miesās spēcīgā inspektora, kas mēģinājis viņu savaldīt.

Pēc inspektora stāstītā, tikai pēc tam, kad viens no aizturētajiem nogādāts slimnīcā, viņš esot uzzinājis, ka tas ir Dripe. "Uzreiz brīdināju savus kolēģus, ka Dripe ir ļoti nekaunīgs cilvēks ar jurista izglītību, kas atstāj inteliģenta cilvēka iespaida, bet izmantos visus apstākļus sev par labu," sacīja Lensbergs.

Saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju Dripe ir viens no 3.novembra vakarā Braslas upē noķertajiem maluzvejniekiem, kas lašus ķēruši dabas parka teritorijā lieguma laikā.

Pirmdien vakarā ap plkst.20 vides inspektori no biedrības "Mēs zivīm" Braslas upē pie Straupes noķēra divus maluzvejniekus, aģentūru LETA informēja biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Valainis. Pie maluzvejniekiem tika atrastas trīs lašu mātītes. Kā pastāstīja Valainis, maluzvejniecība notika dabas parkā, līdz ar to par šādu nodarījumu tiek ierosināta krimināllieta.

Maluzvejnieki tika nodoti Cēsu policijai. Valsts policijas Cēsu rajona Policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Goba pastāstīja, ka sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110.panta 2.daļas par patvaļīgu zivju ķeršanu vai citādu zivju vai ūdensdzīvnieku iegūšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tā izdarīta valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai objektā, vai ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par šo pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, maluzvejnieku aizturēšanas brīdī notika incidents, kurā viens no viņiem guva miesas bojājumus. Maluzvejnieks sākotnēji rīdījis inspektoriem virsū suni, tādēļ pret dzīvnieku raidīts šāviens no gāzes ieroča ar trokšņu patronu. Kad pārkāpēji aizturēti, viens no viņiem mēģinājis izrauties un nokritis. Visticamāk, tajā brīdī viņš guva miesas bojājumus.

Pēc aizturēšanas cietušais maluzvejnieks ievietots Cēsu rajona slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā. Traumatoloģijas nodaļas vadītāja Anda Skrastiņa informēja, ka pacientam bija vidēji smagi miesas bojājumi, taču gūtās traumas dzīvību neapdraud.

Satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) padomnieka Ģirta Dripes sniegtā versija par notikušo ir radikāli pretēja.

Pēc viņa vārdiem, Lauris Dripe un vēl viens cilvēks netālu no viņa lauku mājām esot nepamatoti aizturēts un sists. Aizturēšanas pasākums esot bijusi divas stundas ilga ņirgāšanās pret aizturētajiem, kuru laikā, kā apgalvo Dripe, pie viņiem neesot atrasti nedz makšķerēšanas rīki, nedz arī nelegāls loms.

Cēsu slimnīcā Laurim Dripem esot diagnosticēts ribas lūzums, nieres sasitums, smadzeņu satricinājums, galvas un ķermeņa sasitumi. Kad viņš notikuma vietā lūdzis ārsta palīdzību, Laurim Dripem esot ieteikts 2000 reizes piepumpēties, bet pēc tam sejā un mutē esot iepūsta gāze.

Ģirts Dripe gan nevarēja pateikt, ko Lauris Dripe vakara melnumā darīja pie upes un kādi varētu būt vides inspektoru motīvi nepamatoti viņu vardarbīgi piekaut.

Savukārt pats Lauris Dripe portālam "Delfi" norāda, ka, viņaprāt, Lencbergs neizprot lietas nopietnību. Lauris Dripe atgādina jau agrāk pausto, ka inspektori viņu situši un savainojumu ārstēšanai būs nepieciešams vesels mēnesis.

Lauris Dripe notikušo saista ar astoņus gadus veciem notikumiem, kad bija pirmais konflikts ar inspektoriem. Toreiz viņš ar draugiem makšķerēja vēdzeles, un Lencbergs "protokolu sastādīja tā iemesla dēļ, ka mums ar inspektoru atšķīrās viedoklis, ir vai nav nepieciešamais attālums no aizsprosta". Turklāt, pēc Laura Dripes stāstītā, Lencbergs nav varējis pārzāģēt paša uzliktos roku dzelžus, ko pilnībā izdevies izdarīt tikai ar Cēsu policijas starpniecību. Viņš uzsver, ka pirmdien notikušais ir vecu rēķinu kārtošana. "Atgādinu, ka pie upes atrodas mans ģimenes īpašums, pastaigājos es tur vismaz simts reizes gadā, iepriekšējā dienā es to darīju ar meitu, citu dienu ar draugiem un tamlīdzīgi. No šīs vietas mana māja atrodas pārsimts metrus, mugurā man un draugam bija gaišas džinsu bikses, sporta apavi/ gaišas kurpes un rudens jaciņas, kas neliecina pat par vēlēšanos doties makšķerēt vai zvejot", atzīmē Lauris Dripe. Viņš norāda, ka inspektori viņu situši veselu stundu un tikai tad attapušies, ka pastrādājuši noziegumu. Lauris Dripe sola, ka šajā lietā esot vēl citi fakti, ko izmeklēšanas interesēs patlaban neatklāj.

Šobrīd Lauris Dripe jau iesniedzis Cēsu policijā iesniegumu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un pārkāpumiem aizturēšanas laikā un prognozē, ka jau tuvākajā laikā būs ierosināts kriminālprocess.

Šādos apstākļos Lauris Dripe vides inspektoru versiju par notikušo uzskata par pilnībā nepamatotu, no amatiem valsts uzņēmumu vadībā atkāpties negrasās un apsver iespēju vērsties pret vides inspektoriem, lai pieprasītu viņu atbildību likuma priekšā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form