Izbeidz tiesvedību Putņa strīdā ar NEPLP par LTV valdes atlases konkursu
Foto: LETA

Administratīvā apgabaltiesa 29.aprīlī nolēma izbeigt tiesvedību bijušā "Sabiedrības par atklātību - Delna" vadītāja Roberta Putņa prasībā pret Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) par konkursa procedūru, kādā tā meklēja jaunos Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļus, informēja apgabaltiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šo lēmumu pieteicējs gan vēl var pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā 14 dienu laikā.

Kā norādīja Putnis, par šo lēmumu viņš blakus sūdzību Senātā jau ir iesniedzis.

Iepriekš Putnis, iesniedzot prasību Administratīvajā rajona tiesā, līdz ar pieteikumu lūdza prasību nodrošināt, vēloties atjaunot tādu stāvokli, kāds bijis pirms viņa kandidatūras noraidīšanas. Šo lēmumu bijušais "Delnas" vadītājs pārsūdzēja, tomēr apgabaltiesa lēma par lietas izbeigšanu.

Kā  iepriekš paskaidroja Putnis, jēga šajā lietā ir tīri tiesiskas dabas jautājums, un tagad viņš vēlas pārbaudīt, kādu lēmumu pieņems apgabaltiesā. Rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Ilze Cercene iepriekš norādīja, ka tiesa nekonstatēja pamatu šī noregulējuma piemērošanai, jo nesaskatīja objektīvus kritērijus lēmuma pirmsšķietamajam prettiesiskumam.

Pēc Putņa domām, tas nav bijis pietiekams arguments.

Jau ziņots, ka rajona tiesa marta vidū Putņa pieteikumu pagaidu noregulējumam - atjaunot stāvokli pirms viņa kandidatūras noraidīšanas - neapmierināja. Par šo lēmumu Putnis iesniedza blakus sūdzību.

Lieta tiesā tika ierosināta februāra beigās. Putnis ir lūdzis tiesai izdot sev labvēlīgu aktu, lai varētu piedalīties šajā konkursā. Savukārt līdz ar pagaidu noregulējuma piemērošanu Putnis lūdzis atjaunot tādu stāvokli, kāds ir bijis pirms NEPLP rīcības veikšanas - tātad pirms viņa kandidatūras noraidīšanas.

Tomēr jautāts, kā gan šāds prasības nodrošinājums ir vērtējams tagad, kad konkurss ir noslēdzies, Putnis atzina, ka viņš "tiesneša vietā nezinātu, ko darīt", un tā ir mistika.

Pieteikumā tiesai Putnis kritizēja NEPLP par daudziem procesuāliem pārkāpumiem, kas padarot neiespējamu godīgu un vienlīdzīgu kandidātu atlasi.

Putnis atsaucas uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, kurš kā obligātos kritērijus paredz, ka LTV valdes locekļiem ir jābūt labai reputācijai, augstākajai izglītībai un vismaz piecu gadu mediju vai vadības darba pieredzei. Šiem kritērijiem esot bijis jābūt pirmajam NEPLP filtram, pēc kura atlasīt pretendentus. Tikai pēc tam NEPLP esot drīkstējusi pakļaut kandidātus individuālo kvalifikāciju sacensībai. Savukārt šādai sacensībai esot bijis jānotiek pēc atklātiem, caurskatāmiem un objektīvi pārbaudāmiem kritērijiem.

NEPLP Putņa kandidatūru ir noraidījusi konkursa pirmatlasē. Savu atteikumu NEPLP pamatoja ar to, ka Putņa iesniegtie dokumenti par daļēji pabeigtām tieslietu maģistra studijām Ķelnes Universitātē Vācijā nav atbilstoši augstāko izglītību apliecinoši dokumenti.

Tāpat Putnis ir vērsies tiesā, apstrīdot NEPLP lēmumu LTV konkursā par valdes priekšsēdētāju iecelt Ivaru Belti. Administratīvā rajona tiesa bija atteikusies pieņemt Putņa pieteikumu, tomēr arī šis lēmums ir pārsūdzēts AT Senātā.

Kā ziņots, par LTV valdes priekšsēdētāju 7.martā tika iecelts Belte. Vienlaikus par valdes locekli finanšu un tehnoloģiju jautājumos iecelts Māris Skujiņš un par valdes locekli programmas attīstības jautājumos - Sergejs Ņesterovs.

    Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

    Tags

    Delna Latvijas Televīzija LTV NEPLP
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form