Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns nolēmis ierosināt valdībai pārtraukt Saulesdārza privatizāciju, svītrojot no privatizējamo objektu saraksta attiecīgo teritoriju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Izvērtējot visus apstākļus, ministrs ir secinājis, ka Saulesdārza teritorijas privatizācija nav pieļaujama, BNS informēja ministra padomnieks Ģirts Pūle.

Ministrs pagājušajā nedēļā uzdeva Izglītības un zinātnes ministrijas atbildīgajiem ierēdņiem sagatavot dokumentus Saulesdārza privatizācijas jautājuma atkārtotai skatīšanai valdībā.

Izglītības un zinātnes ministrijā tiek gatavots attiecīgs lēmuma projekts, ko ministrs tuvākajās dienās iesniegs izskatīšanai valdībā.

Ministrs aicina premjeru Andri Bērziņu un valdību atbalstīt šā lēmuma pieņemšanu.

Lūgumu atcelt rīkojumu par Saulesdārza nodošanu privatizācijai valdībai grasās iesniegt arī Rīgas dome, kas šo teritoriju vēlas savā īpašumā.

Tāpat ziņots, ka pēc iepazīšanās ar Tieslietu ministrijas atkārtoto atzinumu, kurā nav konstatēti pārkāpumi Saulesdārza privatizācijā, premjerministrs sākotnēja paziņoja, ka neierosinās valdībā atkārtoti skatīt šīs teritorijas privatizāciju, tomēr vēlāk atzina, ka Saulesdārzu varētu neprivatizēt, taču no Rīgai domei jāiesniedz konkrēts projekts.

Aptuveni puse Saulesdārza teritorijas pagājušā gada nogalē ar valdības lēmumu tika nodota privatizācijai.

Pirms lēmuma pieņemšanas atbildīgās amatpersonas nenoskaidroja sabiedrības viedokli par privatizāciju, lai gan vērtīgais zemes gabals Mežaparkā savulaik tika pirkts par saziedotu naudu, un iedzīvotāji skaļi protestēja jau tad, kad Izglītības un zinātnes ministrija Saulesdārzu tikai iznomāja "Skonto" meitas uzņēmumam SIA "Ķeizarmežs".

Tiks pārtraukta Saules Dārza privatizācija

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form