Latvijas pasts 22.jūlijā laiž klajā četras jaunas pastmarkas sērijā "Rīgai - 800", kurās attēloti pilsētas vēstures un tūrisma simboli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pastmarka "Centrāltirgus", kuras vērtība 20 santīmu, izdota 194 400 eksemplāru tirāžā, "Doma ērģeles" ar 40 santīmu vērtību - 208 000 tirāžā, "Zooloģiskais dārzs" ar 40 santīmu vērtību - 201 600 tirāžā un "Pulvertornis" ar 70 santīmu vērtību - 208 000 tirāžā.

Pastmarkas drukātas firmā "Joh.Enschede", Nīderlandē. Pastmarku zīmējumu autors ir mākslinieks Juris Utāns. Latvijas pasts 22.jūlijā organizē pastmarku un "pirmās dienas aplokšņu" zīmogošanu ar speciālu zīmogu Rīgas Galvenā pasta ēkā, Stacijas laukumā 1.

Pavisam par godu valsts galvaspilsētas 800.gadadienai Latvijas pasts paredzēja izdot septiņas pastmarku sērijas - kopš 1995.gada katru gadu pa vienai pastmarku sērijai.

Tematiskajā ciklā ''Rīgai-800'' jau izdotas 20 pastmarkas piecos izdevumos. Pirmo izdevumu ''Rīgai-800'' Latvijas pasts laida apgrozībā 1995.gadā. Tajā bija attēloti nacionālas nozīmes kultūras pieminekļi - Nacionālais teātris, Nacionālā opera, Mākslas akadēmija un Mākslas muzejs.

Savukārt 1996.gada pastmarkās tika atspoguļota Rīgas jūgendstila tēma - ēkas fasāde Alberta ielā 11, ēka Brīvības ielā 147, arhitekta F.Šefela vitrāža un mākslinieka J.Rozentāla freska.

Nākošajos divos gados metropolei veltītajās pastmarkās tika attēloti Rīgas vēstures laikaposmi, sākot ar Rīgu kā lībiešu un senlatviešu dzīvesvietu XII gs., Rīgu kā Hanzas pilsētu, Zobenbrāļu un Livonijas ordeņu mītnes vietu XII - XVI gs., un visbeidzot - Rīga kā Krievijas impērijas pilsēta XVIII - XX gs. un kā Latvijas Republikas galvaspilsēta mūsdienās. Šīs pastmarkas zīmēja mākslinieki Juris Utāns, Vladimirs Neilands un Ilga Dripe.

Aizvadītajā gadā Latvijas pasts Rīgai veltītajās pastmarkās attēloja Rīgas transporta vēsturi, izdodot mākslinieka Jura Utāna zīmētās pastmarkas ar Rīgas tramvaju, gafelšoneri "Widwud", lidmašīnu "De Havilland Dragon Rapid" un Rīgā izgatavoto TK sērijas lokomotīvi. Vēl viens jubilejas pastmarku izdevums paredzēts 2001.gadā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form