Valsts civildienesta pārvalde (VCP) uzdeva Izglītības un Zinātnes ministrijai (IZM) atsaukt 20.oktobrī izsludināto konkursu uz valsts sekretāra amatu, jo amata pretendentiem tiek nepamatoti prasīts doktora grāds, informēja VCP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VCP Civildienesta kontroles departamenta vadītājs Māris Knoks informē, ka VCP 19.oktobrī IZM adresētajā vēstulē norādīja uz būtiskām nepilnībām valsts sekretāra amatam noteiktajām konkursa prasībām, kas nākamajā dienā tomēr tika publicētas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” konkursa sludinājumā.

“Konkursa prasībās un kritērijos no pretendentiem nepamatoti tiek prasīts doktora zinātniskais grāds, kā arī pārāk specifiska darba pieredze,” skaidro Knoks, piebilstot, ka tā rezultātā tiek nepamatoti sašaurināts pretendentu loks minētajā konkursā.

“Tas ir būtisks procesuāls pārkāpums kā rezultātā ikvienas sūdzības gadījumā par konkursa rezultātiem tie tiks atcelti kā prettiesiski,” skaidro Knoks, tādēļ VCP lūdzis IZM konkursa izsludināšanas stadijā novērst konstatētās būtiskās nepilnības, izsludinot atkārtotu konkursu ar precizētām prasībām uz minēto amatu, vienlaikus atsaucot jau izsludināto konkursu, rakstiski informējot pretendentus, kas pieteikušies minētajam konkursam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form