IZM Latvijas reģionu skolām piegādā 1525 datorus
Foto: Foto: Jānis Ozols

Otrdien, 1. decembrī, vairākām skolām Latvijas reģionos piegādāti pirmie 1525 datori no kopumā 6200 datoriem, kas iegādāti par valdības piešķirtajiem 3,97 miljoniem eiro, portāls "Delfi" uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IZM norāda, ka pirmie 1525 datori klēpjdatori "Acer TravelMate P2" "ir ceļā uz skolām Latvijas reģionos. Vienas ierīces izmaksas ir 634 eiro".

"Šie ir jaudīgi portatīvie datori, kurus tuvākajās dienās vispirms saņems 12 pašvaldības, kurās šobrīd ir īpaši drošības pasākumi – Daugavpils, Aknīste, Krāslava u.c. Šos datorus varēs izmantot gan skolotāji, gan tos varēs izsniegt līdzi skolēniem attālinātā mācību procesa veikšanai," uzsvēris IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Līdz gada beigām IZM plāno pabeigt portatīvo datoru iegādi. Viedierīces tiks nogādātas pašvaldībām, kuras atbilstoši proporcionālam sadalījumam tos nodos vairāk nekā 400 skolām.

Skolas viedierīces varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai, primāri tās piešķirot skolēniem no daudzbērnu un sociāli mazaizsargātām ģimenēm.

Tā kā 2020. gadā ir uzsākta pilnveidotā mācību satura īstenošana pamatizglītības un vidējās izglītības posmā, lai sasniegtu valsts izglītības standartos noteiktos mērķus, izglītības iestādēm jābūt nodrošinātām ar nepieciešamajiem resursiem mūsdienīgam mācību procesam, tostarp informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojumu, atzīmē IZM.

Datori tiks piešķirti pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības (izņemot neklātienes, vakara, sociālās korekcijas iestādes un iestādes, kas saņēma ES fondu atbalstu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" ietvaros) un speciālās izglītības iestādēm.

Katrai iestādei paredzētā portatīvo datoru skaita noteikšanā ņemts vērā izglītības iestādē esošais izglītojamo skaits 2020.gada 1.septembrī 7.- 12. klašu grupā.

Plānots, ka lielākajām izglītības iestādēm tiks piešķirti aptuveni 30 datori katrai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 IZM Aknīste Daugavpils Izglītība Krāslava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form