Veicot aprēķinus par plānoto 20% samazinājumu mērķdotācijai pedagogu atalgojumam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apzinājusi visas iespējas un piedāvājusi sociālajiem un sadarbības partneriem apspriešanai vairākus variantus, norādot, ka variantus iespējams kombinēt, informēja ministrijas Komunikācijas nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašreiz atalgojuma samazināšanai tiek piedāvāti seši iespējamie risinājumi: par 20% samazinot darba samaksu par likmi (21 kontaktstundu), atsakoties no pēdējos gados paveiktā - papildu pienākumu apmaksas (konsultāciju stundas, rakstu darbu labošana, gatavošanās stundām, klases audzināšana), tiek apspriesta arī likmes palielināšana no 21 uz 27 kontaktstundām nedēļā, kvalitātes piemaksas samazināšana, iespēja doties bezalgas atvaļinājumā vasarā, skolotāju skaita samazināšana.

Viens no variantiem likmi paredz paaugstināt līdz 31 kontakstundai, par kuru tiktu maksāti 415 latu, un šajā summā ietilptu arī samaksa par konsultācijām, rakstu darbu labošanu, gatavošanos stundām un klases audzināšanu.

Jau pagājušajā nedēļā darba grupas izstrādātie un trešdien IZM rīkotajā izglītības pārvalžu vadītāju seminārā prezentētie priekšlikumi tika nosūtīti visām izglītības pārvaldēm, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai, lai kopīgu diskusiju un darba rezultātā lemtu par piemērotākā risinājuma izvēli, kā arī meklētu papildu risinājumus, kā organizēt mācību procesu, lai finansējuma izlietojums izglītības sistēmā būtu efektīvāks.

Tuvākajā laikā darba grupai, kurā strādā IZM speciālisti un sociālie un sadarbības partneri - pārstāvji no LIZDA, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas, pašvaldību izglītības pārvaldēm u.c., jāvienojas, kurš no piedāvātajiem sešiem variantiem tiek atzīts par piemērotāko.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form