Izskatot iedzīvotāju sūdzības, apstiprinās pieci vardarbības gadījumi bērnudārzos
Foto: F64

Pamatojoties uz iedzīvotāju sūdzībām, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šogad veikusi pārbaudes 29 pirmsskolas izglītības iestādēs, konstatējot piecus vardarbības gadījumus, kā arī citus pārkāpumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pastāstīja inspekcijas pārstāvis Taivo Trams, ja šā gada pirmajā pusgadā no iedzīvotājiem saņemtas 29 sūdzības, tad pērn visa gada laikā to bija 33, bet vēl gadu iepriekš 26.

No šogad saņemtajām sūdzībām pilnībā apstiprinājās četras, vēl 13 gadījumos informācija apstiprinājās daļēji, bet 12 gadījumos neapstiprinājās.

Divos gadījumos konstatēta emocionāla vardarbība pret bērnu no pedagoga puses, bet vēl divos - fiziska vienaudžu savstarpējā vardarbība un vienā - emocionāla vienaudžu savstarpējā vardarbība.

Savukārt sešas sūdzības atklājušas nepietiekamu pedagogu sadarbību ar vecākiem, četros gadījumos konstatēts, ka iestādes vadība nebija pieprasījusi informāciju par darbinieku no Sodu reģistra, vēl četros - nepedagoģisku metožu pielietošana darbā ar bērniem un tikpat daudz gadījumos nelabvēlīga sociālā vide pirmsskolas izglītības iestādē. Divas sūdzības atklājušas arī nepietiekamu sadarbību starp institūcijām, bet viena - ierobežotas tiesības bērniem saņemt bezmaksas veselības aprūpi pirmsskolas izglītības iestādē.

Trams skaidroja, ka vienā gadījumā, kurā konstatēta pedagoga vardarbība pret bērnu, uzsākta administratīvā lietvedība, tomēr pieņemts lēmums par tās izbeigšanu. Savukārt otrā gadījumā pedagogam piemērots administratīvai sods. Vēl piecos pārkāpumu gadījumos VBTAI uzdevusi izvērtēt darbinieku rīcību un nepieciešamības gadījumā piemērot disciplinārsodu.

Papildus inspekcijā šogad saņemta informācija par iespējamu darbinieka fizisku vardarbību pret bērnu privātā pirmsskolas izglītības iestādē. Šī informācija pārsūtīta Valsts policijai, bet atbilde vēl nav saņemta.

VBTAI speciālisti aicina iedzīvotājus neklusēt gadījumā, ja bērns ir cietis no pāridarījumiem vai pārkāptas viņa tiesības, bet vērsties inspekcijā, kas veiks pārbaudi. Informāciju var nodot arī anonīmi, piemēram, izmantojot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, nosūtot e-pastu uz "pasts@bti.gov.lv" vai aprakstot notikušo inspekcijas lapā portālā "Draugiem.lv".

Vienlaikus VBTAI savu iespēju robežās turpinās veikt preventīvo darbu - rīkos radošās darbnīcas pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem pedagogiem un vecākiem, rīkos konsultāciju dienas Latvijas reģionos, lai palīdzētu risināt dažādas konfliktsituācijas, un īstenos citus pasākumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Draugiem.lv Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form