Par godu Latvijas pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa 125 gadu jubilejai Centriskā partija Latvijas Zemnieku savienība izsludina eseju konkursu jauniešiem "K.Ulmaņa vēsturiskā nozīme, darbi un personība mūsdienu jaunatnes skatījumā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Konkursa atbildīgais organizators Latvijas Universitātes profesors Juris Miķelsons informēja, ka konkursa darbiem ir trīs temati. Pirmais temats ir "Neatkarīgās Latvijas valsts izveide un celtniecība" un tajā lūgts apskatīt jēdzienus "tauta", "valsts", "cilvēks", kā arī izvērtēt prioritāšu secību Ulmaņa laikā un sniegt salīdzinājumu mūsdienās.

Otrais temats ir "Izglītība un kultūra" - garīgā kultūra - izglītība, māksla, zinātne - Latvijas valsts galvenā prioritāte Ulmaņa laikā, skolu celtniecība, salīdzinājums ar valsts kultūrpolitiku mūsdienās.

Trešais temats ir par tautsaimniecību - valsts saimnieciskā politika Latvijā Ulmaņa laikā, lauksaimniecības, rūpniecības un tirdzniecības attīstība, salīdzinājums ar ekonomikas pamatprincipiem Latvijā pēc trešās atmodas.

Katrā no tēmām tiks piešķirtas trīs prēmijas 200, 150 un 100 latu apjomā, kā arī piecas veicināšanas prēmijas, katra 50 latu. Darbi jāiesūta līdz 15.septembrim (pasta zīmogs) trijos eksemplāros ar devīzi uz katra, klāt pievienojot slēgtu aploksni ar tādu pašu devīzi. Aploksnē jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, adrese, vidusskola (ģimnāzija, arodvidusskola, koledža, tehnikums), skolas adrese un klase, telefoni (skolas, mājas, mobilais).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form