Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izsludinājusi atklātu konkursu par Salaspils kodolreaktora demontāžu un lietotās kodoldegvielas izvešanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VARAM Vides aizsardzības departamenta vecākā referente Dace Šatrovska informēja, ka kodolreaktors jādemontē līdz 2008.gada beigām, bet līdz nākamā gada beigām jānodrošina lietotās kodoldegvielas izvešana no Latvijas pārstrādei vai apglabāšanai.

Tā kā Latvijas - Krievijas starpvaldību komisija nav vienojusies par lietotās kodoldegvielas nosūtīšanu uz Krieviju, degvielas izvešana no Latvijas būs jānodrošina konkursa uzvarētājam.

Konkursā var pieteikties līdz nākamā gada 21.janvārim. Savukārt 11.decembrī ministrija Salaspils reaktorā rīko tikšanos potenciālajiem konkursa dalībniekiem. Kodolreaktora demontāžai iepriekš rezervēti 12 807 000 latu.

Šatrovska pavēstīja, ka līdz šim pabeigti aptuveni 8% no kodolreaktora demontāžas darbiem - lielākoties no reaktora telpām izvāktas nevajadzīgās sistēmas. VARAM konkursu par Salaspils kodolreaktora likvidēšanu rīko kopā ar Vācijā reģistrēto uzņēmumu "Babcock Noell Nuclear GmbH".

Salaspils reaktora demontāžas sagatavošana norit jau kopš 1999.gada un pērn uz Baldoni, kur ir radioaktīvo atkritumu glabātuve, nogādāti aptuveni desmit kubikmetri radioaktīvo atkritumu. Šogad uz Baldoni plānots nogādāt 20 - 30 kubikmetru. Kopumā Salaspils reaktora demontāžas dēļ plānots apglabāt līdz 1200 kubikmetru radioaktīvo atkritumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form