Izsludināts konkurss uz Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatu
Foto: LETA

Ceturtdien, 17. februārī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 18. martam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pašreizējā FID priekšniece Ilze Znotiņa 2018. gada 1. jūnijā tika iecelta amatā uz četriem gadiem, līdz ar to šī gada 31. maijā beigsies viņas pilnvaru termiņš. Tiesa, Znotiņa jau paziņojusi, ka plāno pieteikties konkursā uz FID priekšnieka amatu.

Valsts kancelejā portālam "Delfi" stāstīja, ka galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: atbilstība likumā noteiktajām prasībām, nevainojama reputācija, augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista vai ekonomista kvalifikācija vai kvalifikācija finanšu vadībā.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidīta amatam atbilstoša darba pieredze un ne mazāk kā trīs gadu darba pieredze vadošā amatā vai veicot atsevišķus vadītāja pienākumus. Nepieciešama arī izpratne par to, kā novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu.

Pretendentiem jāpārvalda divas svešvalodas, no kurām viena ir angļu valoda, vismaz B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei. Tāpat jābūt ar labām stratēģiskās plānošanas, pārmaiņu vadīšanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm. Pretendentiem jāspēj jautājumus risināt ar sistemātisku pieeju, kā arī uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz komisijas jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par FID darbības prioritātēm. Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. FID priekšnieku pēc Ministru kabineta ieteikuma amatā ieceļ Saeima.

Ieņemot amatu, nākamais FID priekšnieks saņems mēnešalgu līdz 8480 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem un iespēju vadīt valstī nozīmīgu iestādi, kas novērš noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un finansējumu terorisma un ieroču izplatīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis,

Tās sastāvā ir ģenerālprokurors Juris Stukāns, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, finanšu ministrs vai viņa deleģēts pārstāvis, Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Tāpat pretendentu vērtēšanā ar padomdevēja tiesībām piedalās Finanšu sektora attīstības padomes deleģēti pārstāvji.

FID ir neatkarīga, Ministru kabineta pārraudzībā esoša vadošā iestāde noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, un tās mērķis ir novērst iespēju izmantot Latvijas finanšu sistēmu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma un proliferācijas finansēšanai.

FID pamatuzdevums ir apkopot un analizēt finanšu datus, saņemtos ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem, lai iegūto informāciju nodotu Latvijas tiesībaizsardzības iestādēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas lietu izmeklēšanai.

Tags

Juris Stukāns Iekšlietu ministrija Saeima Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form