Foto: F64

Valsts ugusdzēsības dienests (VUGD) un Nacionālās veselības dienests (NVD) apkopojis ieteikumus, lai svētku svinēšana nebeigtos ar traumām un nelaimes gadījumiem.

Katru gadu ugunsdzēsēji visvairāk izsaukumu saņem 23. jūlijā, informē VUGD. Pagājušajā gadā Līgo svētku brīvdienās ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki. Tāpat pērn Līgo brīvdienās ugunsdzēsēji vairākkārt steidzās palīgā cilvēkiem, kuriem peldoties bija notikusi nelaime – uz ūdens tika izglābti pieci cilvēki, kā arī tika izcelti četri noslīkušie.

"Delfi" publicē VUGD padomus drošai svinēšanai:

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 6601600, informē NVD.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta iemaksa 1,42 eiro apmērā, izņemot no pacienta iemaksām atbrīvotajām iedzīvotāju grupām.

Traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu, kodumu) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) iesaka lejupielādēt savā telefonā mobilo lietotni "eVeselībasPunkts" – reizē ar zvanu uz ārkārtas tālruni 113 tā ļauj nosūtīt arī zvanītāja atrašanās vietas koordinātes, kā arī lietotnē interaktīvā kartē iespējams redzēt atrašanās vietai tuvākās ārstniecības iestādes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!