Lai novērstu narkomānijas problēmas izplatības iespējas armijā, no nākamā gada 1.janvāra plānots visus obligātajā dienestā iesaucamos jauniešus pārbaudīt Narkoloģijas centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tas nepieciešams, lai jau pašā iesaukšanas procesā, jaunietim vēl nenonākot armijā, atklātu narkomānus.

To paredzot pēc aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska iniciatīvas izstrādātā narkomānijas apkarošanas programma armijā, informē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Medicīnas pārvaldes priekšnieks Ričards Baufāls.

Šādu pārbaužu nekāvējošu ieviešanu traucē to lielās izmaksas, jo vidēji viena jauniesaucamā pārbaude izmaksā aptuveni 15 latu. Savukārt vidēji Mlilitārā dienesta iesaukšanas centrā katru gadu tiek pārbaudīti vairāk nekā 7000 jauniešu, savukārt dienēt tiek iesaukti ap 3000. Sākotnēji varētu pārbaudīt tikai iesaucamos.

Šā gada budžetā šādam mērķim līdzekļi nav paredzēti, tāpēc arī obligātās pārbaudes ieviesīs tikai 2002.gadā.

Baufāls arī norādīja, ka narkomānijas problēmas apkarošanai armijā tiek pievēsrta ļoti liela uzmanība, jo nav pieļaujama situācijā, ka "šis 21.gadsmita mēris" ienāk armijā. "Armijai no šīs problēmas ir jābūt tīrai," sacīja Medicīnas pārvaldes priekšnieks.

Pērn Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas aktualizējusies narkomānijas problēma, tādēļ viens no nākotnē iecerētajiem pretpasākumiem narkomānijai ir problēmas konstatācija jau pašā iesaukšanas procesā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form